, .
clearsky_day 19.5℃
Vārda dienu svin: Gints, Uvis

Valsts meža dienests aicina ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm

Valsts meža dienests , 16-12-2022
Valsts meža dienests aicina ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm

Iestājoties labvēlīgiem sniega apstākļiem, Valsts meža dienests aicina iedzīvotājus ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm, lai iegūtu pēc iespējas plašāku informāciju par vilku izplatību Latvijā. Apkopotā informācija ir būtiska lēmumu pieņemšanā, kas nodrošina medību resursu ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

Skaidri un sniegoti laika apstākļi ir īpaši piemēroti dzīvnieku klātbūtnes pazīmju novērošanai. Tādēļ Valsts meža dienests aicina medniekus un citus meža apmeklētājus izmantot iespēju atklāt un ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm - pēdām, ekskrementiem, kā arī atrastiem noplēstiem dzīvniekiem.

Pazīmju fotogrāfiju un GPS koordināšu iesūtīšanai visērtāk var izmantot lietotni “Mednis”, kas bez maksas ir lejupielādējama gan “Android”, gan “Apple iOS” viedtālruņos. Šī lietotne ir savienota ar Valsts meža dienesta informācijas sistēmu “Meža valsts reģistrs”, tādēļ, informācijas ticamības nolūkā, lietotajiem ir nepieciešams autorizēties.

Lai nosūtītu vilku klātbūtnes pazīmes, lietotnē “Mednis” jāatver sadaļa “Novērojumi” un jāatļauj lietotnei uzņemt fotogrāfijas. GPS koordināšu fiksēšanai, viedtālrunī nepieciešams ieslēgt atrašanās vietas noteikšanas funkciju, un vēlams aktivizēt arī mobilo datu pieeju. Tāda pati kārtība ir spēkā, iesniedzot ziņojumu arī par citiem meža dzīvniekiem.

Saskaņā ar Valsts meža dienestā reģistrēto informāciju, līdz 13.12.2022. vilku klātbūtnes pazīmes (nomedīti vilki, pēdas, ekskrementi, noplēsti dzīvnieki, vilku postījumi) konstatētas kvadrantos, kas klāj 50 % no Latvijas teritorijas.

Vilku populācijas apsaimniekošanas mērķis ir saglabāt tās labvēlīgu aizsardzības stāvokli Latvijā neierobežoti ilgā laika posmā un veicināt labvēlīga aizsardzības stāvokļa uzturēšanu Baltijas vilku populācijā. Ir svarīgi nevis noteikt maksimāli pieļaujamo skaitu un dzīvesvietu daudzumu, bet nodrošināt vilka kā vienota un funkcionāla dzīvās dabas komponenta klātbūtni cilvēku apdzīvotās un apsaimniekotās ainavās. Vienlaikus ir būtiski respektēt un veicināt dažādi nodarbinātās sabiedrības dzīves kvalitāti un labklājību.

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Atvieglota KLP Stratēģisko plānu grozīšana
Atvieglota KLP Stratēģisko plānu grozīšana

Eiropas Parlaments (EP) apstiprinājis grozījumus Kopējās lauksaimniecības p...

Lauksaimniecības nozares pedagogi tiekas Kandavā
Lauksaimniecības nozares pedagogi tiekas Kandavā

Jau ceturto gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs organizē ...

Samazināts iesniedzamais dokumentu daudzums komercdarbības licences zvejniecībā saņemšanai
Samazināts iesniedzamais dokumentu daudzums komercdarbības licences zvejniecībā saņemšanai

Nolūkā mazināt administratīvo slogu zvejniekiem, valdība otrdien, 30. aprīl...

Atbalsts projektu īstenošanai jaunajiem lauksaimniekiem
Atbalsts projektu īstenošanai jaunajiem lauksaimniekiem

No 2024. gada 5. augusta līdz 2024. gada 5. septembrim notiks otrās kārtas ...