, .
Vārda dienu svin: Konrāds, Sebastians

Rīt LLU studentiem notiks pirmā lekcija semināra ietvaros par kooperāciju mežsaimniecībā

LETA - 2020-10-19 11:40:27
Rīt LLU studentiem notiks pirmā lekcija semināra ietvaros par kooperāciju mežsaimniecībā

Rīt, 20.oktobrī, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) starptautiskās maģistra studiju programmas "Lauksaimniecības un pārtikas biznesa vadīšana" studenti, kuri apgūst kursu "Starptautiskais mārketings lauksaimniecības un pārtikas biznesā" aizvadīs pirmo lekciju par kooperāciju mežsaimniecībā, kuru pasniegs kooperatīvās sabiedrības "Mežsaimnieks" vadītājs Grigorijs Rozentāls.

"Latvijā kooperācijas attīstības perspektīvas mežsaimniecībā ir milzīgas. Ja salīdzina ar Zviedrijas un Norvēģijas pieredzi, kur katrs trešais meža īpašnieks ir kooperatīva biedrs, mums vēl ir kur tiekties un augt. Tāpēc ir nepieciešams jauniem cilvēkiem skaidrot kooperācijas nozīmi mežsaimniecībā, īpaši tiem, kas savu nākotni vēlas saistīt ar meža nozari," pauž G.Rozentāls.

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) Meža attīstības fonda atbalstītā projekta "Kooperācijas nozīme mežu apsaimniekošanas ilgtspējas veicināšanā" ietvaros organizētā apmācību semināra pirmā lekcija norisināsies LLU rīt, 20.oktobrī, kad ir paredzēta apmācību teorētiskā daļa, savukārt, 28.oktobrī LLU studenti dosies uz Alsungu, kooperatīva "Mežsaimnieks" biroju, kur jaunieši iepazīsies ar kooperatīva ikdienas darbu, kā arī apmeklēs Kooperācijas birzi.

Kooperācija meža īpašnieku vidū Latvijā ir samērā jauna, jo pirmais kooperatīvs "Mežsaimnieks" tika izveidots tikai 2012.gadā. Šobrīd Latvijā darbojas jau trīs meža nozares kooperatīvi - "Mežsaimnieks", "L.V.Mežs" un "Mūsu mežs", kuri apvieno ap 760 meža īpašniekus, kas ir tikai 0,5% no kopējā privāto meža īpašnieku skaita. Līdz ar to, lai studējošajiem jauniešiem paaugstinātu informētības un zināšanu līmeni, kā arī lai pilnveidotu izpratni par kooperācijas iespējām meža nozarē un tās ietekmi uz meža īpašnieku savstarpēju sadarbību meža īpašumu ilgtspējīgā, videi draudzīgā un ekonomiski pamatotā apsaimniekošanā, LLKA projekta ietvaros organizē četrus apmācību seminārus LLU studentiem un Ogres tehnikuma audzēkņiem.

Nākamie trīs apmācību semināri aizritēs novembrī Ogres tehnikuma jauniešiem.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Meža nozares konference šogad 26.novembrī
Meža nozares konference šogad 26.novembrī

Ikvienu, kuram interesē aktuālie jautājumi meža nozarē, aicinām piedalīties...

Meža produkcijas eksports deviņos mēnešos sarucis par 7,3%
Meža produkcijas eksports deviņos mēnešos sarucis par 7,3%

Latvija šogad deviņos mēnešos eksportēja meža produkciju 1,87 miljardu eiro...

LVM līdz gada beigām plāno iestādīt solītos 30 miljonus koku
LVM līdz gada beigām plāno iestādīt solītos 30 miljonus koku

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) pirms gada sākuma solītos 30 miljonus koku ...