, .
Vārda dienu svin: Konrāds, Sebastians

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirs 247 380 eiro Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumiem

LETA - 2020-10-28 16:29:41
No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirs 247 380 eiro Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumiem

Zemkopības ministrijai (ZM) no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirs 247 380 eiro Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas pasākumiem, lēma valdība.

No kopējās summas 224 163 eiro piešķirti, lai Lauku atbalsta dienests (LAD) nodrošinātu samaksu SIA "Grow Energy" par cūku līķu transportēšanu un dzīvnieku blakusproduktu likvidēšanu ĀCM skartajās cūku novietnēs zemnieku saimniecībā "Kalna Dzenīši" un SIA "Korkalns" Skrundas novada Rudbāržu pagastā. Savukārt atlikušie 23 217 eiro piešķirti, lai lai Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) segtu faktiskos izdevumus par dzīvnieku nogalināšanu.

Jau vēstīts, ka 2020.gada 17.jūlijā tika apstiprināti ĀCM uzliesmojumi mājas cūkām Skrundas novada Rudbāržu pagasta mājas cūku novietnēs ar kopumā 11 500 mājas cūkām, tostarp ĀCM tika konstatēts uzņēmuma "Korkalns" un zemnieku saimniecības "Kalna dzenīši" novietnēs.

Tāpat ziņots, ka šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām tika konstatēts 6.jūlijā Kuldīgas novada Gudenieku pagastā, kur piemājas saimniecībā bija 31 cūka.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Latvijas Avīze: Vilku ir vairāk
Latvijas Avīze: Vilku ir vairāk

Lietuvā palielina vilku nomedīšanas limitu. Latvijā vairāk nekā puse jau iz...