, .
cloudy 0.9℃
Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem

LLKC , 24-11-2020
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem

Nākamā gada pavasarī Ukrainas lauksaimniekiem būs pieejami trīs e-vides tālmācības moduļi, kurus izstrādā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) eksperti. Projekts “E-konsultanta izveide Ukrainas lauksaimniecības produkcijas eksportētājiem” top ar ASV vēstniecības Kijevā un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finansiālo atbalstu. LLKC jau trešo gadu startē ASV valdības izsludinātajā konkursā Emerging Donor Challenge Program (EDCP*), saņemot finansējumu arī konkursa 7. kārtā.

Pašlaik jau izveidota un ar Ukrainas partneriem saskaņota visu triju mācību moduļu satura struktūra. Pārtikas kvalitātes shēmu moduļa saturu veido LLKC eksperti Sandra Eimane un Irina Gintere sadarbībā ar GLOBALG.A.P eksperti Edīti Strazdiņu. Otra mācību moduļa saturu, kas ietver informāciju par bioloģiskās lauksaimniecības potenciālu eksporta spēju veicināšanā, ES tiesību aktiem saistībā ar bioloģisko produktu, tā sertifikāciju un pārbaudes prasībām, veido LLKC eksperti Lāsma Ozola un Māris Narvils sadarbībā ar Ukrainas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas eksperti Mariju Makhnovetsu. Savukārt moduli par kooperācijas iespējām eksporta veicināšanā veido Ukrainas kooperācijas eksperts Romāns Korinets sadarbībā ar LLKC eksperti Lieni Feldmani.

Romāns Korinets, Ukrainas lauksaimniecības konsultatīvo dienestu asociācijas goda prezidents: “Ukraina ir viens no galvenajiem spēlētājiem bioloģiskās produkcijas tirgū – 2019. gada beigās Ukrainas bioloģiskās produkcijas ražotāji pēc importēšanas apjomiem bija pirmie Eiropā un otrie pasaulē. Panākumi varētu būt lielāki, taču mūsu lauksaimniekiem ir daudz robu nepieciešamajās zināšanās šajā nozarē. Īstenojot šo projektu kopā ar Latvijas partneriem, mēs tos centīsimies aizpildīt. Mēs arī saprotam, ka mazajiem zemniekiem vienatnē praktiski nav izredžu strādāt starptautiskajos tirgos. Tāpēc būtisks šī projekta akcents būs produkcijas ražotāju kooperēšanās. Ukrainas lauksaimniecības konsultāciju dienestu nacionālajai asociācijai ir ļoti svarīgi, ka šis projekts tiek īstenots partnerībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, jo tādējādi mūsu konsultanti pieredzi smelsies no avota, kas ar to nodarbojas jau ilgi.”

Projekta izstrāde, ņemot vērā situāciju ar Covid izplatību, notiek tiešsaistes darba grupās Zoom platformā. Tiek gatavoti arī materiāli dažādu multivides veidu apvienojumam, ieskaitot tekstus, video, audio, infografikas, prezentācijas slaidus u. c.

* EDCP programma paredz trīspusējus palīdzības projektus, kurus līdzfinansē ASV un jaunie Centrālās Eiropas un Baltijas donori, lai nodotu savas zināšanas un pieredzi trešās attīstības valstīm par pāreju uz demokrātisku pārvaldību.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Latvijā realizētās degvielas apmērs pērn 11 mēnešos samazinājies par 7,8%
Latvijā realizētās degvielas apmērs pērn 11 mēnešos samazinājies par 7,8%

Pagājušā gada 11 mēnešos kopumā Latvijā realizēja 1 186 072 tonnas naftas p...

Zviedrijā milzīgā mājputnu kompleksā konstatēta augsti patogēnā putnu gripa
Zviedrijā milzīgā mājputnu kompleksā konstatēta augsti patogēnā putnu gripa

Zviedrijā, Monsteras (Mönsterås) reģionā – lielā komercnovietnē, ar apmēram...

Profesija, kas palīdzēs uzplaukt Latvijas laukiem – lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis
Profesija, kas palīdzēs uzplaukt Latvijas laukiem – lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis

Profesija, kas palīdzēs uzplaukt Latvijas laukiem – lauksaimniecības mehani...

Liellopu gaļas iepirkumu cena novembrī Latvijā samazinājusies par 6,5%
Liellopu gaļas iepirkumu cena novembrī Latvijā samazinājusies par 6,5%

Govs liemeņa iepirkuma cena Latvijā 2020.gada novembrī bija par 6,5% mazāka...