Katram telpaugam gadā ir savs individuāls atpūtas laiks jeb miera periods, kad augs pārstāj intensīvi augt, samazina lapojumu un nezied. Miera periodus nosacīti var iedalīt trīs grupās: ļoti krasi izteikts, vidējs un tikko pamanāms. Katram telpaugam, kam pienākas kāds no šiem miera periodiem, tas obligāti jāiziet, pretējā gadījumā ziedošie telpaugi neziedēs.
Diezgan lielai telpaugu daļai miera periods ir piespiedu kārtā ziemas mēnešos, jo ziedēšanas procesam katastrofāli nepietiek gaismas. Gaismas trūkuma dēļ jālaista mazāk bagātīgi un jāpārtrauc regulāri mēslot, lai neprovocētu telpauga augšanu un tas neizstīdzētu, jo vairāk tāpat neko nespēs. Ziemā izstīdzējušās telpaugu daļas – stumbri, dzinumi, lapas noteikti jāapgriež, jo uz tiem neattīstīsies ziedpumpuri, bet nesamērīgi izaugušās lapas nenāks par labu auga izskatam.
Telpās iecienīto dažādo lapu paparžu – nefrolēpju (Nephrolepis) izskatā ir grūti pamanīt pārmaiņas, tomēr tādas ir – jauno paparžu lapu ir mazāk un to galiņi nav stingri ieritināti, vecākās lapas pabirdina dzeltēt, brūnēt sākušās sīkās lapiņas, kāda lapa sakalst pilnībā, vairāk sažūst gaisa saknes...
Pilnu rakstu lasiet ziemas Dārzs un Drava numurā!
Inese Dimanta ir ļoti uzņēmīga un enerģiska jauna sieviete, kas jau vairāk...
Biškopībai Latvijā ir gadsimtiem sena vēsture. Šodien tā atrodas kritiskā ...
Pēdējo gadu laikā daudz runājam par valsts aizsardzību pret naidīgās kaimiņ...
Saimniecība Gaiķēni atrodas Kauguru pagastā, Valmieras novadā. Tās ir Mārti...