, .
partlycloudy_day 11.8℃
Vārda dienu svin: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Kā izvēlēties vispiemērotāko augstspiediena mazgātāju

Elvis TENINSONS , 31-03-2023
Kā izvēlēties vispiemērotāko augstspiediena mazgātāju

Saimnieks LV / 2021.gads (Decembris.)

Runājot par augstspiediena mazgāšanas efektivitāti un pašu mazgātāju veiktspēju un ilgmūžību, bieži vien valda viedoklis, ka viss aprobežojas ar augstu spiedienu. Taču tā nav taisnība.

Ne vienmēr, turpinot palielināt spiedienu, iegūstams vēlamais rezultāts. Ir situācijas, kurās tas palīdzēs, un situācijas, kad nedos vēlamo rezultātu vai vēl sliktāk – sabojās vai deformēs mazgājamo virsmu. Mazgāšanu ar augstspiediena mazgātājiem ietekmē daudz dažādu faktoru, tāpēc katrā konkrētajā gadījumā jāizvēlas vispiemērotākais risinājums.

Sīkāk aplūkosim 5 galvenos faktorus, kas ietekmē mazgāšanas rezultātu, kā arī mūsu ieteikumus, kā atvieglot šo procesu un padarītu to daudz efektīvāku.

1. Lielāks trieciena spēks = lielāks trieciena dziļums
Tiesa, lielāks spiediens nodrošinās lielāku tīrīšanas dziļumu, bet jāpatur prātā, ka var būt arī pretējs efekts. Autoražotāji Vācijā rekomendē automašīnu virsbūvi mazgāt ar maksimālo spiedienu 100–110 bar.

2. Lielāks ūdens daudzums = lielāks nosegtais laukums
Šis ir svarīgs faktors tiem, kuri vēlas nomazgāt lielu daudzumu netīrumu. Ja, piemēram, nepieciešams nomazgāt traktortehniku, kura visa ir vienos dubļos, tad svarīgāka ir ūdens plūsma jeb plūstošā ūdens daudzums, nevis spiediens. Lai aizskalotu daudz netīrumu, vajadzēs daudz ūdens. Ja šādā situācijā izmantotu iekārtu ar lielu spiedienu un mazu ūdens caurplūdi, tad sasniegt vēlamo rezultātu būtu ļoti sarežģīti, laikietilpīgi un neefektīvi.

3. Augstāka temperatūra (karstais ūdens) = efektīvāka eļļas un tauku slāņu noņemšana
Ir daudz situāciju, kurās mazgāšanu atvieglotu siltais ūdens. Visas taukainās un eļļainās virsmas krietni vieglāk, ātrāk un efektīvāk var attīrīt, izmantojot siltā ūdens augstspiediena mazgātājus. Arī traukus taču var vieglāk un ātrāk nomazgāt ar siltu ūdeni.

4. Speciālie mazgāšanas līdzekļi = efektīvāka kaļķu nogulšņu, eļļas, tauku utt. izšķīdināšana
Tāpat kā ar karsto/silto ūdeni ir arī ar mazgāšanas līdzekļu izmantošanu. Ir vairāku veidu netīrumi (eļļas, tauku, naftas produktu, kaļķakmens u.c.) un nogulsnes, kurus krietni vieglāk notīrīt ar tam paredzētiem tīrīšanas līdzekļiem, kurus var pievienot augstspiediena mazgātājam. Atkal velkot paralēles ar trauku mazgāšanu, – vieglāk tos dabūt tīrus ar Fairy vai citu mazgāšanas līdzekli nekā bez tā. Protams, viss ir iespējams, bet jāpatur prātā efektivitāte un cik viegli vai sarežģīti to būs izdarīt.

5. Abrazīvu vielu piejaukums noved pie materiāla slāņu noņemšanas
Ja nepieciešama jau krietni dziļāka attīrīšana, tad jāizmanto abrazīvo vielu piejaukumi. Tā ir krietni vieglāk noņemt to, kas lieks.

Savukārt augstspiediena mazgātāju veiktspēju un ilgmūžību var ietekmēt vairāki faktori. Aplūkosim galvenos no tiem.

Piemaisījumi
Visas cietās daļiņas, kas atrodas ūdenī, var bojāt un bojā augstspiediena mazgātāju. Lielākoties tās ir smiltis, kaļķakmens, rūsas daļiņas un citi cieto vielu piemaisījumi no ūdensvadiem. EHRLE, lai risinātu šo jautājumu, savām iekārtām pievieno speciālu mazo ūdens filtru, kas tiek pieslēgts pie mazgātāja pirms pienākošā ūdens nonākšanas sistemā.

Gāzes, kas saistītas ar ūdeni
Gāzes, kas parasti ir saistītas ar ūdeni, tiek izšķīdinātas vakuumā, paaugstinātā temperatūrā un var izraisīt kavitāciju, līdz ar to arī sūkņa bojājumus. Vienkāršāk sakot, kavitācija ir process, kad ūdenī esošās gāzes, t.sk. skābeklis sprāgst un šī sprādziena rezultātā tiek bojātas sūkņa daļas. Šī problēma pārsvarā ir sastopama aksiālajos sūkņos. Visas EHRLE iekārtas ir nodrošinātas ar Triplex virzuļu sūkņiem, lai atrisinātu problēmu ar kavitācijas radītajiem bojājumiem.

Pārāk augsta ieplūdes ūdens temperatūra
Priekšlaicīgu dažādu sūkņa elementu nodilumu var izraisīt ieplūdes ūdens, kura temperatūra ir virs 40 °C. Viss atkarīgs no ražotāja izmantotajiem materiāliem un noteiktajām prasībām. EHRLE savā plašajā modeļu klāstā piedāvā arī iekārtas, kas ir piemērotas ieplūdes ūdenim ar temperatūru līdz 80 °C. Šādas iekārtas pārsvarā tiek izmantotas pārtikas un higiēnas nozarēs.

Ūdens trūkums
Ja kompresijas gājienā trūkst ūdens, veidojas gaisa kabatas. Iemesls var būt nepietiekama ūdens padeve, atvērts mazgāšanas līdzekļa vārsts bez sūkšanas filtra šķidrumā, noplūde iesūkšanas sistēmā, saspiestas ūdens padeves šļūtenes, neliels barības šļūteņu šķērsgriezums utt. EHRLE savu aukstā ūdens mazgātāju Premium versijas, kā arī gandrīz visas karstā ūdens mazgātāju iekārtas ir nodrošinājusi gan ar ūdens tvertni, kas palīdz nodrošināt nepārtrauktu ūdens padevi augstspiediena sūknim, gan ūdens līmeņa sensoru, kas nodrošina, ka gadījumā, ja ūdens tvertnē ūdens daudzums ir nepietiekams un trūkst pienākošais ūdens, iekārta tiek automātiski atslēgta.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle

Piena lopkopībā diezgan bieži sastopamies ar apzīmējumu kombinētās šķirnes....

Domāt, mainīties un pastāvēt
Domāt, mainīties un pastāvēt

Lauksaimniecības nozaru un zemnieku saimniecību attīstībā bieži varam pārli...

SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos
SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos

Latvijas piensaimniecību pēdējo divdesmit, trīsdesmit gadu laikā skārušas ...

Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai
Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai

Ar katru gadu elektroenerģija kļūst aizvien būtiskāks resurss jebkurā saimn...