, .
lightrain 9.5℃
Vārda dienu svin: Gaidis, Didzis

Ir iznākusi Mārītes Gailītes sastādītā Lielā dārza darbu grāmata

Latvijas Mediji , 15-04-2021
Ir iznākusi Mārītes Gailītes sastādītā Lielā dārza darbu grāmata

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā agronomes, dārzeņkopības speciālistes Mārītes Gailītes sastādīto grāmatu “Lielā dārza darbu grāmata”.

 

Grāmata dalīta 12 nodaļās atbilstoši gada mēnešiem un katra nodaļa iedalās 4 tematiskajās kopās:

  • Sakņu dārzam. Sēšanas darbi, dēstu audzēšana, rūdīšana, izstādīšana siltumnīcā un uz lauka, augu kopšanas gudrības sezonas laikā, ražas novākšana un pareizas uzglabāšanas nosacījumi.
  • Augļu dārzam. Stādāmā materiāla izvēle, stādīšanas knifiņi, augu formēšana, kopšana, augļu normēšana, potēšana un aizsargāšana pret klimata svārstībām un dzīvniekiem.
  • Daiļdārzam. Skaistāko puķu un oriģinālāko košo lapu īpašnieku augu aprūpe no agra pavasara līdz ziemai. Mēslošana, apgriešana, augu palieku utilizēšanas paņēmieni kompostā. Zāliena ierīkošana un kopšana sezonas garumā. Putnu būrīšu un barotavu ierīkošanas padomi, kā arī derīgo kukaiņu piesaistīšanas paņēmieni.
  • Istabai, balkonam un lodžijai. Balkona jeb urbānās dārzkopības pamati, augu izvēle izsauļotām lodžijām, dārzeņu sēšana, stādīšana un kopšana toveros un kastēs. Diedzējumu agrotehnika agrām ražām uz palodzes un istabas puķu audzēšanas padomi.

 

“Lai palīdzētu plānot dārza darbus, ir apkopoti vairāku gadu žurnāla “Praktiskais Latvietis” sniegtie dārzkopības nozares speciālistu padomi, kas sakārtoti kalendāra secībā. Ikviens augu draugs atradīs šeit kaut ko jaunu un noderīgu. Arī tie, kam dārza vietā ir tikai palodze vai lodžija” saka grāmatas autore Mārīte Gailīte.

“Rosīšanās dārzā cilvēkus padara mierīgākus un laimīgākus. Tā ir iespēja izaudzēt ne tikai skaistus ziedus un kokaugus savam priekam, bet arī veselīgus augļus un dārzeņus ģimenei. Daudzi dārza darbiem pievēršas tikai pusmūžā, kad rodas vēlme izaudzēt ko pašam un apliecināt savas prasmes un varēšanu. Pievēršoties dārzkopībai vienmēr lieti noderēs kāds vērtīgs padoms. “Lielajā dārza darbu grāmatā” ir apkopoti vērtīgākie un noderīgākie padomi no žurnāla “Praktiskais Latvietis”. Šeit daudz ko vērtīgu varēs atrast ne tikai tie, kuri tikai nupat ir nolēmuši pievērsties dārzu darbiem, bet tie, kuri dārzā darbojas jau daudzus gadus.

Bet nevajag saskumt tiem, kuriem nav sava zemes pleķīša. Garšaugus, salātus, zemenes, tomātus un gurķus var izaudzēt arī uz lodžijas”, žurnāla “Praktiskais latvietis” galvenā redaktore Sandra Ruska.

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Gustos san bites un top gleznas
Gustos san bites un top gleznas

Aizputes novada Cīravas pagasta Gustu saimnieks Imants Ozols sevi uzskata p...

Medus antibakteriālās īpašības
Medus antibakteriālās īpašības

Par medu un medus ķīmisko sastāvu rakstīts daudz. Bieži dzirdēts, ka medus ...

Kļava
Kļava

Rudens Latvijā nāk caur kļavām, caur to zeltaini sarkanajām kleitām, lapu č...

Ozols
Ozols

Ozols viennozīmīgi ir ķēnišķs koks un ne tikai Latvijas mērogā. Pasaulē sas...