, .
partlycloudy_night 14.5℃
Vārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

ZS "Oliņi" – garšīgāk, veselīgāk, kā nevienam citam

Dace Ezera , 15-07-2022
ZS "Oliņi" – garšīgāk, veselīgāk, kā nevienam citam

Dienvidkurzemes novada Tadaiķu pagastā jau desmit gadus darbojas zemnieku saimniecība Oliņi, kur Kristīne un Inguss Žīguri audzē gurķus, tomātus, zemenes, čilli, papriku, rudens avenes, dažādus zaļumus un kur tiem, kuri novērtē īstu mantu, top pašdarināti konservējumi, sulas, gardas zupas, salāti un šogad arī jaunums – Marinēti redīsi, kādu nav nevienam citam ražotājam. Žīguri uzskata, ka piedāvājumam jāaug un jāelpo, tāpēc gādā, lai visu laiku taptu kas jauns.

Covid zupas un čia pudiņš
Pirms desmit gadiem labs kaimiņš Žīguriem negaidīti piedāvāja zemi – sākumam izmēģināšanai divas siltumnīcas. Pirmie kucēni – gurķi – padevās negaidīti braši. Pamazām tiem piebiedrojās tomāti, zemenes, avenes, paprika, čilli, dažādi zaļumi un vēl daudz kas cits, un nu ir deviņas siltumnīcas, pārstrādes cehs un ēka, ko tuvākajā laikā plānots renovēt, lai iekārtotu noliktavu.

ZS Oliņi nepārtraukti top jauna produkcija. Covid laikā, kad apgrozījums saruka pulcēšanās u.c. ierobežojumu dēļ, saimnieki nevis nolaida rokas, bet domāja, ar ko jaunu pircējus iepriecināt un pārsteigt. Un tapa zupas – čilli zupa, harčo, skābu kāpostu zupa, gulaša zupa, soļanka. Un salāti – siļķe kažokā, gaļas salāti u.c., pavisam desmitiem dažāda veida salātu. Un, protams, klasiskās vērtības – ļoti iecienītie mazsālītie un pikantie gurķi, kā arī marinētas bietes, tomāti želejā u.c. Nu padomā sortimentu papildināt arī ar saldēdieniem. Zemeņu čia pudiņš jau iegādājams. ZS Oliņi stends ir Liepājas Pētertirgū, vietējā...

 

 

Pilnu rakstu lasiet Jūlija SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kultūraugu slimību un kaitēkļu prognoze augustam
Kultūraugu slimību un kaitēkļu prognoze augustam

Arī vasaras pēdējais mēnesis – augusts – lauksaimniekiem ir darbīgs un rosī...

Samaziniet risku ar herbicīdu lietojumu rudenī
Samaziniet risku ar herbicīdu lietojumu rudenī

Tuvojas ziemas rapša sēja, un atklāts ir jautājums, kā nodrošināt labvēlīgu...

Graudu raža solās būt laba
Graudu raža solās būt laba

Brīdī, kad iznāk šis numurs, ražas novākšana jau ir sākusies. Ekonomikas sa...

ZS "Astilbe" spēks – ģimenes vienotībā
ZS "Astilbe" spēks – ģimenes vienotībā

Dienvidkurzemes mazpilsētā Priekulē Sokolovsku ģimenes radītajā un lolotajā...