, .
cloudy 17.4℃
Vārda dienu svin: Jānis

ZS "Klīves" – augļu un ogu valstība

Elīna Andiņa , 21-09-2023
ZS "Klīves" – augļu un ogu valstība

Saimnieks LV / 2023.gads (Septembris)

ZS Klīves ir daudznozaru saimniecība, un šeit tiešām visa kā ir daudz – bagātīgajos augļu un ogu dārzos atradīsim ābolus, bumbierus, plūmes, aprikozes, ķiršus, aronijas, cidonijas, irbenes, plūškokus, smiltsērkšķus... Protams, arī darba tas prasa daudz, atzīst komercdirektors Māris Šņickovskis, tomēr arvien jauni īstenotie mērķi dod gandarījumu par ģimenes saimniecībā paveikto.

– Kā jums šobrīd, augustā, klājas?
– Pašlaik novācam ābolus, smiltsērkšķus, vīnogas, aronijas. Nokūlām graudus, mums ir ap 55 ha labības – graudi un rapši. Labību nododam kooperatīvam LATRAPS. Pēc tam bija jākuļ arī nektāraugi, to sēklas piedāvājam tirdzniecībā. Augusts ir aktīvās sezonas laiks, kas mums sākas pēc Jāņiem un beidzas vien ziemas sākumā, kad visi augļi ir novākti.

– Lauksaimniecība jūs interesē ne tikai no praktiskās, bet arī no likumu veidošanas puses, jo esat vairāku organizāciju valdēs.
– Esmu Agrichamber valdes loceklis, biedrības Pārtikas amatnieki valdes priekšsēdētājs, kā arī Zemnieku saeimas augļkopības nozares eksperts – dažkārt man jāiesaistās, kad aktualizējas kādi manas jomas likumi, noteikumi, piedalos sanāksmēs. Praktiskā darbošanās dārzos jau iet roku rokā ar augļkopības likumdošanas sakārtošanu, jo tas ir veids, kā atrisināt dažādas problēmas. Piemēram, biju to lauksaimnieku organizāciju pārstāvju vidū, kas centās uzlabot Nakts tirgus darbību pie Centrāltirgus. Protams, situācija nebūt vēl nav ideāla. Gribējām, lai tas ir lielāka mēroga pasākums ar Rīgas domes dalību, varbūt piesaistītu tūristus, piemēram, reklamējot to uz kruīza kuģiem, kas piestāj galvaspilsētā. Vēlētos, lai šo tirgu rīdzinieki redz kā vietu, kur ar vismazāko uzcenojumu var iegādāties dārzeņus, augļus, ogas, garšaugus no vietējiem zemniekiem bez starpniekiem...

 

 

Pilnu rakstu lasiet septembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...

Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē
Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē

Par Fendt 700 Vario septīto paaudzi jeb Gen7 būs dzirdējis ikviens, kas kau...