, .
cloudy 10.2℃
Vārda dienu svin: Armands, Armanda

ZS Bāči vadības grožus pārņem jaunā paaudze

Elīna Tilaka , 08-02-2021
ZS Bāči vadības grožus pārņem jaunā paaudze

Šoreiz devāmies uz Kuldīgas novadu, kur aktīvs jaunais lauksaimnieks Tomass Polis nu jau vairāk nekā pirms gada ir pārņēmis zemnieku saimniecības Bāči vadību. Saimniecības galvenais darbības virziens ir graudkopība un gaļas lopu audzēšana, bet tiek attīstīta arī piena lopkopība un pat tūrisms.

– Kad izveidojās saimniecība?
– Mēs uz šo vietu atnācām dzīvot 2002. gadā, kad nopirkām māju ar zemi un mežu. Tad šeit bija pliki mūri no 1844. gada un tikai vienā vietā bija saglabājies šīfera jumts. Vispirms visu sakopām. Sākumā mums bija viena govs, teliņš un 20 ha zemes. Pāris gadus mazos apmēros nodarbojāmies arī ar cūkkopību. 2007. gadā atjaunojām vienu kūti – uzlikām jumtu, uzcēlām piena māju, ierīkojām piena vada sistēmu un sākām aktīvi darboties ar piena govīm. 2009. gadā ieguvām lielākas lauksaimniecības platības, nopirkām vēl vienu traktoru par ES finansējumu un neatlaidīgi strādājām, lai iegādātos visus nepieciešamos agregātus pēc iespējas ātrāk un nebūtu atkarīgi no citiem. 2013. gadā uzcēlām otro kūti (atbilstošu visiem Eiropas standartiem) piena govīm, kas deva iespēju vēl paplašināties. Tad laika gaitā sapratām, ka ar vienu nozari nevar izdzīvot. Sākām piena govis krustot ar Blondo Akvitāņu šķirnes govīm un pašlaik galvenokārt nodarbojamies ar gaļas lopu audzēšanu.

Aizpērn sākām nopietnāk nodarboties arī ar graudaudzēšanu – nopirkām jaunu New Holland kombainu, līdz ar to varam visu paveikt paši. Sagatavojam labību gan pašu vajadzībām, gan eksportam uz citām valstīm. Domāju, ka mūsu biznesam nāk par labu arī tas, ka ilggadīgā zālāja vietā, kas ik pa 3–4 gadiem būtu jāatjauno, varam sēt graudaugus uz 2–3 gadiem, šādi neizsmeļot zemes resursu, tomēr izmantojot platību lietderīgi.

Papildus tam iznomājam pirtiņu, kur varam izmitināt līdz pat 13 viesu. Vasarā, protams, ir lielāks pieprasījums, arī strādnieki, kas strādā netālu kādā objektā, šeit nakšņo, līdz ar to pirtij ir pastāvīgi nomnieki uz kādu laiku.

 

 

 

Pilnu interviju ar Z/S Bāči lasiet februāra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konvencionālo slaukšanas iekārtu starpdezinfekcijas sistēmas
Konvencionālo slaukšanas iekārtu starpdezinfekcijas sistēmas

Pierasts, ka visas automātiskās slaukšanas iekārtas ir aprīkotas ar automāt...

Izaicinājumi slaukšanas zālē: pupu mazgāšanas un tesmeņa atrietināšanas sistēmu izmantošana
Izaicinājumi slaukšanas zālē: pupu mazgāšanas un tesmeņa atrietināšanas sistēmu izmantošana

Šajā rakstā gribu pastāstīt par izaicinājumiem, ar kādiem sastopas piena ra...

100 kilogrami eksotikas
100 kilogrami eksotikas

Strausu fermā Mazzariņi, kas atrodas Glūdas pagastā starp Jelgavu un Dobeli...

Mūsu pēdu veselība
Mūsu pēdu veselība

Ziema un tumšais laiks ir atkāpies. Fiziskās aktivitātes un slodzes pieaug....