, .
cloudy -3.6℃
Vārda dienu svin: Ignats, Virgīnija

ZS "Astilbe" spēks – ģimenes vienotībā

Dace Ezera , 15-09-2022
ZS "Astilbe" spēks – ģimenes vienotībā

Dienvidkurzemes mazpilsētā Priekulē Sokolovsku ģimenes radītajā un lolotajā ZS Astilbe Priekules dārzniecība audzē agrās zemenes, tomātus, gurķus un dažādus garšaugus. Savukārt klientu iecienītajā Stādu placī valda puķu un košumkrūmu daudzveidība.

Stādu placis
„Esmu dzimis Priekulē, mācījos toreizējā Bulduru sovhoztehnikumā. To pabeidzis, sāku strādāt Priekules padomju saimniecībā. Kad tā politisko pārmaiņu laikos pajuka, nodibinājās paju sabiedrība. Vēlāk es pajas atpirku un izveidoju savu ZS Astilbe. Toreiz vairāk audzējām bietes, burkānus, kāpostus, kartupeļus, gurķus uz lauka, dilles u.c., bijām seši darbinieki. Te atradās vietējā ēdnīca, kurai no saviem pagrabiem vasarās piegādājām pašu izaudzēto,” atceras tētis Edgars Sokolovskis. Viņa iesākto stāstu turpina dēls Gundars: „Saprotams, ka tikai ar to neko nopelnīt nevarējām, tāpēc sākām izvērtēt vēl citas iespējas. Es pabeidzu Ventspils Augstskolu, atgriezos dzimtajā Priekulē un lēnām iekļāvos dārzniecības darbos. Nu jau šādi darbojamies septīto gadu. Tagad gan virzāmies vairāk uz puķu stādu tirdzniecību. Šogad, piemēram, izveidojām Stādu placi, kur piedāvājam krūmus, ziemcietes, košumkrūmus. Tomātu un gurķu audzēšana tagad vairāk ir kā fons, papildu ienākumu avots vasarā.”

Jaunais vīrietis teic, ka aprīlī un maijā te čum un mudž ar cilvēkiem, bet šobrīd ir nedaudz klusāk – visi gribētāji jau...

 

 

Pilnu rakstu lasiet augusta SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Dzīvot laukos mācās no dabas…
Dzīvot laukos mācās no dabas…

Vecsaules bioloģiskajā saimniecībā Skujas Bauskas novadā audzē gaļas liello...

SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju
SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju

SIA Rojupes Silmači ir pirmā saimniecība Latvijā ar DeLaval elastīgajiem gu...

Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem
Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem

Neprognozējamie laikapstākļi šogad sagādājuši galvassāpes ne vienam vien la...

ZS "Čaidāni" piena spēks
ZS "Čaidāni" piena spēks

Neretas pagasta Čaidānu attīstības stāstu var dēvēt par gana veiksmīgu – 90...