, .
lightrain 9.5℃
Vārda dienu svin: Gaidis, Didzis

Zemkopības nozares elektronisko pakalpojumu attīstībā ieguldīs 2 miljonus eiro

LETA , 17-11-2020
Zemkopības nozares elektronisko pakalpojumu attīstībā ieguldīs 2 miljonus eiro

Zemkopības ministrija (ZM) īstenos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un elektronisko pakalpojumu attīstības projektu, ieguldot 2 miljonus eiro, paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotais un valdības otrdien atbalstītais rīkojuma projekts.

ZM un tās padotībā esošo iestāžu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstības projekta otrā kārta būšot pirmās kārtas turpinājums, kas vērsts uz zemkopības nozares iestāžu darbības efektivitātes palielināšanu.

Ieceres mērķis ir vienotas risku analīzes un pārvaldības sistēmas ieviešana zemkopības nozarē, izveidojot vienotu informācijas tehnoloģiju risinājumu zemkopības nozares klientu risku reitinga uzturēšanai, risku analīzei un to mazināšanas procesu plānošanai. Tāpat plānota pakalpojumu nodrošināšanas procesu pilnveide un jaunu pieprasītu pakalpojumu elektronizēšana, nozares datu semantiskās savietojamības uzlabošana. Iecerēts, ka pēc projekta ieviešanas, elektronizējot starpiestāžu datu apmaiņu un nozares politikas datu apkopošanas un analīzes procesus, iestāžu darbinieki patērēs mazāku laiku pakalpojumu sniegšanai.

Projektā tiks elektronizēti trīs pakalpojumi un pilnveidoti desmit nozares darbības procesi, zemkopības nozares koplietošanas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju platforma tiks papildināta ar divām koplietošanas funkcionalitātēm. Tāpat tiks izveidots zemkopības nozares datu iesniegšanas, apkopošanas un analīzes risinājums nozares pārvaldības, statistikas un Eiropas Savienības vajadzībām. Projekts tiks īstenots 24 mēnešu laikā.

Tiek prognozēts, ka sniegto e-pakalpojumu īpatsvars palielināsies par 3,5% sešu gadu laikā, sasniedzot 52,5%, kas pozitīvi ietekmēs administratīvā sloga samazinājumu par četriem miljoniem eiro projekta pārskata periodā līdz 2030.gadam.

Projekts tiks līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem. Tā kopējais finansējuma apjoms plānots divu miljonu eiro apmērā, tai skaitā ERAF finansējums 1,7 miljoni eiro un valsts budžeta finansējums 300 000 eiro.

Lai nodrošinātu ilgtspējīgu projektā sagatavoto risinājumu darbību pēc projekta termiņa beigām, sākot ar 2023.gadu, līdz 2025.gadam ir plānojamas risinājumu uzturēšanas izmaksas. Plānotās projekta laikā radīto jauno informācijas sistēmu uzturēšanas izmaksas ir 84 000 eiro gadā, tostarp 42 000 eiro plānots segt no ZM budžeta programmas "Nozaru vadība un politikas plānošana", bet vēl 42 000 eiro ZM normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pieprasīs papildus.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Aptauja: 73% pircēju, iegādājoties cūkgaļu,  vēlas paaugstinātas labturības un vides prasības
Aptauja: 73% pircēju, iegādājoties cūkgaļu, vēlas paaugstinātas labturības un vides prasības

Iegādājoties cūkgaļu, pircēji vēlas redzēt marķējumu par paaugstinātām dzīv...

"Siera klubs": Tirgotājiem interese par Jāņu sieru patlaban ir mazāka nekā pērn
"Siera klubs": Tirgotājiem interese par Jāņu sieru patlaban ir mazāka nekā pērn

Patlaban siera ražotāji slēdz līgumus ar lielveikaliem par Jāņu siera piegā...

Latvijā ir vieni no viszemākajiem augu aizsardzības līdzekļu lietošanas apjomiem ES
Latvijā ir vieni no viszemākajiem augu aizsardzības līdzekļu lietošanas apjomiem ES

Eiropas Savienībā (ES) katru gadu tiek apkopota informācija par lietotājiem...