, .
cloudy 0.3℃
Vārda dienu svin: Andrievs, Andrejs, Andris

Weidemann paliek smagsvaru klasē

SIA MTZ-SERVISS , 13-07-2022
Weidemann paliek smagsvaru klasē

Uzņēmums Weidemann iepazīstina ar jauniem 90. sērijas riteņiekrāvēju modeļiem īpaši smagu materiālu pārkraušanai. Līdztekus tirgū jau esošajam 9080 modeļa riteņiekrāvējam sērija ir papildināta ar modeli 9580, kas sver aptuveni 10 800 kg un ir ar monolītu strēli, un riteņiekrāvēju 9580T ar teleskopiski izbīdāmu strēli.

Modelis 9580 tiek uzskatīts par modeļa 9080 papildinājumu. Sērijveida komplektācijā tas ir aprīkots ar dzinēju Deutz TCD 4.1 S5 (115 kW/156 ZS). Izplūdes gāzu papildu attīrīšanai tiek izmantots DOC (dīzeļdegvielas oksidācijas katalizators), DPF (dīzeļdegvielas kvēpu filtrs) un SCR (selektīvā katalītiskā neitralizācija). Dzinējs atbilst izplūdes gāzu toksiskuma standartam STAGE 5. Turklāt riteņiekrāvējs ir aprīkots ar hidraulisko sistēmu, kuras ražīgums ir 180 l/min., un tam ir lielāka sasvēršanās slodze (6.32 t) nekā modelim 9080 (5.29 t).

Teleskopiskā riteņiekrāvēja 9580T teleskopiskā izbīdes strēle nodrošina ievērojami lielāku pacelšanas augstumu un aizsniedzamību (5.48 m) nekā monolītas strēles iekrāvējam (4.26 m). Teleskopiskajiem riteņiekrāvējiem ir galvenās šarnīrsavienojuma riteņiekrāvēju priekšrocības – manevrētspēja, stabilitāte un celšanas spēks.

Jauna pārnesumkārba Power Drive 370
Pēc pieprasījuma 90. sērija tiek aprīkota ar jauno bezpakāpju hidrostatisko pārnesumkārbu Power Drive 370, kas nodrošina lielāku vilces spēku un kustības ātrumu nekā tās iepriekšējie modeļi.

Līdztekus hidrostatiskajai piedziņai raksturīgajām pozitīvajām īpašībām, piemēram, vienkāršai atpakaļgaitai, ērtai apgriezienu regulēšanai un augstajai vadības precizitātei šī transmisija nodrošina iekrāvēja pārvietošanās ātrumu no 0 līdz 40 km/h bez pārslēgšanās. Nav ne vilces spēka pārtraukuma, ne arī grūdienu. Lauksaimniecībā, veicot, piemēram, iekraušanas un izkraušanas darbus, ir nepieciešams nemainīgs vilces spēks 10–20 km/h ātruma diapazonā. Pārnesumkārba Power Drive 370 precīzi atbilst šīm prasībām, jo tai nav pārslēgšanas pakāpju. Ja nepieciešams vēl lielāks vilces spēks, piemēram, skābbarības glabātavā, var izmantot jaunos modeļus ar izvēles vilces spēka palielinājumu par 25 % līdz 10.1 t, vienlaikus saglabājot maksimālo ātrumu 30 km/h.

Kompakti raksturlielumi par spīti izmēram
Modeļa 9580 un modeļa 9580T kopējais garums ar kausu ir 7.10 m, bet platums ar standarta riepām – 2.39 m. Iekrāvēja augstums ir 3.10 m. Ņemot vērā izmēru un svaru, šī veida mašīnas ir aprīkotas ar šarnīrsavienojumu un svārstīgo asi aizmugurē, kas nodrošina optimālu manevrētspēju un vilces spēku. Pagrieziena leņķis var sasniegt 40°, līdz ar to (riepas) pagrieziena rādiuss ir 4.90 m, bet iekšējais rādiuss – 2.45 m.

Lauksaimniecībā izmantojamais modelis 9580T ar piekabes noslodzi līdz 18 t.

Komforts un ergonomiskums
Plašā kabīne ar visaptverošu skatu izstrādāta atbilstoši jaunākajiem sasniegumiem ergonomiskuma un pārredzamības jomā. Visi vadības elementi šajā kabīnē atrodas skata zonā un ir viegli pieejami. Lielajā septiņu collu displejā vadītājam nodrošināts nepārtraukts mašīnas un svarīgāko funkciju pārskats. Ja nepieciešams, izmantojot vadības elementu Jog Dial, ar roku var regulēt hidrauliskās eļļas plūsmu. Šis risinājums ir visai noderīgs, ja mašīna darbina hidraulisku uzkaramo ierīci, kam nav nepieciešama pilna mašīnas hidrauliskā jauda, jo nodrošina ļoti augstu precizitāti un ekonomiju. Operatora ērtībām sēdeklī integrēts vadības panelis ar daudzfunkcionālu sviru un proporcionālu vadību Jog Dial, kā arī elektronisko rokas droseli.

11 tonnu mašīnu līnija ir papildināta ar diviem jauniem modeļiem.

Standarta klimata kontrole nodrošina labu gaisa plūsmu kabīnē un darbu bez noguruma. Kā izvēle pieejams arī dzinēja sildītājs.

Motora nodalījuma vāks viegli atveras uz augšu, kabīne ir atgāžama. Spārni ir noņemami, un, izmantojot pārējās viegli pieejamās kontroles lūkas, servisa apkalpošana ir veicama ļoti viegli, jo ir pieejami visi svarīgie komponenti.

Viegla salmu transportēšana
Salmu transportēšanai izmantojama piekabe ar kravnesību līdz 18 t. Ir dažādi stiprinājumi:
1) standarta komplektācijā ir uzstādīts sevis izvilkšanas āķis;
2) kā izvēle tiek piedāvāta automātiskā lodveida sakabe;
3) sakabes blokam ar regulējamu augstumu pieejama automātiska sakabe, lodveida vilces un sakabes ierīce K50 (vieglā automobiļa piekabe), lodveida vilces un sakabes ierīce K80, Piton Fix, kā arī CUNA D3;
4) sakabe Auto Hitch – kad āķis netiek lietots, to var pagriezt par 90°, nezaudējot iekrāvēja klīrensu.

Riteņiekrāvēji 9080 un 9580 – ērta kabīne, laba redzamība, visaptverošs skats, plata strēle.

Modelis 9580T ar kausa tilpumu 2.55 m³ zemes darbos.

Piekabināmo kravu drošai pārvietošanai ir iespējamas gan piekabes divvadu pneimatiskās, gan hidrauliskās bremzes. Mašīnas tiek aprīkotas pēc izvēles – vai nu saskaņā ar Noteikumiem par transportlīdzekļu pielaidi ekspluatācijai (ABE), vai saskaņā ar ekspluatācijas atļauju atbilstoši ES direktīvai, kas regulē prasības traktoriem.

Dažādas izvēles precīzai darbu izpildei
90. sērijas riteņiekrāvējiem ir augstas kvalitātes standarta aprīkojums, kā arī daudz dažādu izvēļu. Ar izvēles ātrumu 40 km/h var ātri pārvarēt lielus attālumus, kā arī izmantot mašīnu kā vilcēju. Darba apgaismojuma LED gaismas lukturu komplekts nodrošina paaugstinātu komfortu un drošību tumsā. Hidrauliskā jauda standarta komplektācijā ir 150 l/min. Izvēloties High-Flow, tā var sasniegt veiktspēju 180 l/min., kas atbilst rezultātam labākais klasē. Iespējams arī papildinājums ar ceturto vadības kontūru un strēles amortizācija. Pieejamas vēl citas papildopcijas.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Turpinājums: Bioloģisko olu komercražošana, izmantojot dažādu barību
Turpinājums: Bioloģisko olu komercražošana, izmantojot dažādu barību

Oktobra numurā tika publicēta raksta pirmā daļa, kas apskatīja nozīmīgākos ...

Spēka avoti – līdzcilvēki, zeme un profesionālās veiksmes
Spēka avoti – līdzcilvēki, zeme un profesionālās veiksmes

Lauris Štelfs par veterinārārsta profesijas izvēli saka: „Es nekad neesmu g...

Tukuma piena attīstības stāsts
Tukuma piena attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. T...

"Lejas Vāveres" – no teliņa līdz veikala plauktam
"Lejas Vāveres" – no teliņa līdz veikala plauktam

Ievas Galiņas piemājas saimniecība Lejas Vāveres Madonas novada Mārcienas p...