, .
partlycloudy_night -2.5℃
Vārda dienu svin: Dagmāra, Marga, Margita

Viada degvielas uzpildes stacijas visā Latvijā

Elīna Šmite , 05-11-2020
Viada degvielas uzpildes stacijas visā Latvijā

A/s Viada Baltija ir viens no straujāk augošajiem degvielas mazumtirdzniecības veikalu tīkliem visā Latvijā un pašlaik atvēris jau 75 degvielas uzpildes stacijas, bet pie tā neplāno apstāties. Sarunā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Arūnas Šatkus atklāj, kādi ir ieguvumi lauksaimniekiem un citiem tehnikas vadītājiem, izvēloties Viada degvielas uzpildes stacijas, kā arī ieskicē Viada Baltija nākotnes attīstības plānus.

– Kā Viada darbību ietekmēja Covid-19 pandēmija? Vai saruka degvielas un citu preču pārdošanas apjomi?
Arūnas Šatkus: – Var teikt, ka mūsu degvielas staciju tīkls ļoti operatīvi noreaģēja un piemērojās pandēmijas apstākļiem Latvijā, sarīkojām lielu operatīvās vadības grupas sapulci, lai izlemtu, kā rīkoties. Mums arī bija iespēja vērtēt Baltijas pieredzi Lietuvā – kur pirmie pandēmijas gadījumi jau bija novēroti, tāpēc ņēmām to par piemēru un adaptējām Latvijas situācijai. Jau pirmajās dienās ieviesām aizsargstiklus, izvietojām dezinfekcijas līdzekļus, ko sākumā pat dalījām par velti. Protams, situācija bija sarežģīta, mums bija jārūpējas gan par klientu, gan par savu darbinieku drošību, ko arī darījām pēc labākās sirdsapziņas.

Apgrozījuma kritums bija vērojams pārsvarā ātrajām uzkodām un siltajiem dzērieniem, un vairāk tieši degvielas uzpildes stacijās, kas izvietotas pierobežā, kur apmeklētāju plūsma ievērojami saruka. Lai samazinātu zaudējumus, vairākas stacijas kādu laiku bija atvērtas tikai dienas laikā. Šobrīd jau var teikt, ka viss ir atgriezies ierastajās sliedēs. Pārdošanas apjomi šogad vēl nav sasnieguši tādu pašu līmeni kā pērn, bet ejam tajā virzienā!

Kas attiecas uz degvielas cenām, nevar teikt, ka vīrusam tur nebija nekādas lomas, taču vispār cenas pazeminājās globālās tirgus situācijas dēļ – jau pašā 2020. gada sākumā bija vērojams cenu kritums dažādu globālu apstākļu ietekmē. Pašlaik degvielas cenas ir aptuveni tādā pašā līmenī, kādas bija martā. Protams, pandēmija situāciju tikai saasināja – lidmašīnas nelidoja, cilvēki neceļoja. Tomēr lauksaimniekus šī ārkārtas situācija ietekmēja mazāk, jo viņiem visi darbi bija jāveic tāpat. Zeme negaida – tā bija jāapsēj, jāapstrādā u.tml.

– Pozitīva ziņa ir tā, ka Viada degvielas uzpildes staciju tīkls aug ar katru gadu.
– Jā, pašlaik ir atvērtas jau 75 stacijas, no kurām Rīgā ir vairāk nekā 20. Mēs pašlaik īpaši gribam attīstīt staciju tīklu reģionos. Pērn Latvijā atvērām četras stacijas, šogad esam atvēruši vienu staciju Juglā, tūlīt vēl vienu atvērsim Ziepniekkalnā. Var teikt, ka lielāko daļu no uzņēmuma peļņas ieguldām attīstībā, investējam, būvējot jaunas stacijas vai renovējot vecās. Lielākā daļa staciju ir pilna servisa, savukārt automātiskās, kur var veikt tikai degvielas uzpildi, ir deviņas. Lielākajai daļai klientu patīk, ka papildus degvielai var saņemt citus pakalpojumus, aprunāties ar pārdevēju, īpaši reģionos to novērojam.

Lai arī šķiet, ka degvielas uzpildes staciju Latvijā ir daudz, tas vairāk attiecas uz Rīgu, kur tiešām ir plašs dažādu operatoru pārklājums. Un, lai arī stacijas arvien nāk klāt, visiem ir sava klientūra. Savukārt reģionos nemaz tik daudz staciju visos Latvijas novados nav, un tur mēs noteikti redzam potenciālu. Jāņem vērā, ka mūsu klienti pārvietojas pa visu valsti – fiziskajiem un juridiskajiem klientiem ar mūsu klientu kartēm jābūt pieejamām degvielas uzpildes iespējām visos reģionos.

– Šoferiem ir svarīga arī degvielas kvalitāte.
– Viadai ir arī sava zīmola degviela – Multi FX, četru veidu, tas nozīmē, ka iegādātajai degvielai pievienojam speciālas piedevas, lai uzlabotu tās kvalitāti. Multi FX palīdz nodrošināt automašīnai optimālas ekspluatācijas īpašības, nevainojamu darbību un maksimālu dzinēja kalpošanas laiku. Tā kā pašlaik ļoti aktuāls ir jautājums par videi pēc iespējas draudzīgāku degvielu jeb t.s. zaļo degvielu, arī mēs sava zīmola degvielai pievienojam rapšu biopiedevu, kas samazina CO2 izmešus. Šis rapšu bioetanols
tiek sagādāts no vietējo lauksaimnieku audzētiem rapšiem. Zemnieki savukārt pērk no mums degvielu, sanāk tāds kā tirdzniecības loks.

– Lauksaimnieki Viada tīklā var iegādāties arī degvielu ar samazinātu akcīzes nodokli.
– Mums ir 32 stacijas, kur zemnieki var iegādāties degvielu savai lauksaimniecības tehnikai ar samazinātu akcīzes nodokli. Ir jāsaprot, ka degvielas cenas lielāko daļu veido nodokļi – akcīzes nodoklis un PVN, vēl ir pašas degvielas cena un uzņēmuma ieguvums, kas parasti ir pāris procentu.

Arūnas Šatkus

– Jūsu lojālajiem klientiem ir plašs priekšrocību klāsts.
– Mēs nemitīgi domājam par dažādām akcijām, lai Viada stacijās būtu izdevīgi iegādāties gan degvielu, gan visu citu produkciju. Piemēram, kad klients iegādājas 300 l degvielas, kafija ir par brīvu, arī, piemēram, katrs septītais hotdogs ir bez maksas. Savukārt brīvdienās pašlaik ar klienta karti ir iespējams iegādāties degvielu ar 7 centu atlaidi. Redzam, ka lauksaimniekiem šī iespēja patīk. Mums ir klientu kartes fiziskām personām, juridiskām personām un sadarbības partneru kartes. Biznesā sadarbība ar korporatīvajiem klientiem noteikti ir izdevīga, vienmēr esam gatavi sadarboties ar dažādiem sadarbības partneriem.

Tāpat ir fiziskas personas, kurām ir Viada klienta karte, un iespējams, vēl citu tīklu kartes, tāpēc viņi izvēlas to staciju, kas konkrētajā brīdī ir izdevīgāk vai ērtāk, – protams, arī tas ir pareizi, jo jādomā par saviem tēriņiem. Tuvākajā laikā mēs plānojam attīstīt mobilo aplikāciju, kas varētu aizstāt plastikāta karti. Mūsu mājaslapā ir pieejama arī informācija par to, kurā stacijā attiecīgajā dienā ir lētāka degviela.

– Tāpat Viada stacijās ir iespējams saņemt arī citus pakalpojumus.
– Jā, mums ir daudzveidīgi piedāvājumi, piemēram, var iznomāt piekabes. Reģionos šis ir sevišķi populārs pakalpojums, ka ir pat grūti atrast brīvu piekabi, tās ir ļoti pieprasītas. Tad vēl 17 stacijās mums ir automātiskās automazgātuves, kuras plānojam attīstīt vēl. Atsevišķās stacijās var uzpildīties ar gāzi, pievienot AdBlue. Tāpat ir iespējams iegādāties autoceļu lietošanas nodevas (vinjetes) smagajam transportam, kā arī ir stacijas, kur tālbraucēji šoferi var nakšņot, piemēram, Ķekavā, Bauskā un Ādažos.

Šogad esam paplašinājuši uz vietas gatavotās produkcijas sortimentu, mums ir plašs sviestmaižu klāsts, visu citu ceļā nepieciešamo produkciju. Ir skaidrs, ka tikai ar labu degvielu nevienu vairs nepārsteigsi, jāpiedāvā arī citi ieguvumi.

– Cik ilgi jūs pats esat degvielas biznesā?
– Vispār nozarē strādāju jau 10 gadus, bet Latvijā šajā amatā esmu pirmo gadu. Šis ir bijis ļoti interesants, izaicinājumiem pilns laiks. Tā kā pastāvīgi esmu no Viļņas pārcēlies uz Rīgu, varu arī vairāk novērot mūsu kultūras atšķirības. Lai arī vienmēr šķitis, ka latvieši un lietuvieši ir ļoti līdzīgi, redzu, ka iezīmējas atšķirības. Latvijā viss notiek lēnāk, toties pārdomātāk un pamatīgāk. Lietuvā viss ir vairāk spontāni.

– Ko esat uzstājis sev kā mērķi, esot valdes priekšsēdētāja amatā?
– Protams, katrs vadītājs biznesā domā par attīstību. Arī mēs – Viada − vēlamies, lai mūsu pakalpojumi būtu paši pieprasītākie tirgū un mūsu degvielas uzpildes staciju skaits sasniegtu vismaz 100 visā Latvijā. Gribam šajā tirgū piedāvāt arī ko pavisam jaunu un nebijušu, mums jau ir dažas idejas, bet par tām vēl pāragri runāt. Gribam, lai mūsu darbinieki būtu vienmēr apmierināti ar savu darba vietu. Latvijā algojam ap 600 cilvēku.

Paldies visiem mūsu klientiem! Lai lauksaimniekiem laba sezona un uz tikšanos mūsu degvielas uzpildes stacijās!
 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Zs Radziņi būs robota govis
Zs Radziņi būs robota govis

Zemnieku saimniecība Radziņi atrodas vienā no Dobeles novada nomaļākajām vi...

Mazliet elegances ekskluzīvie saldumi
Mazliet elegances ekskluzīvie saldumi

Aizputē ar labiem panākumiem darbojas ģimenes uzņēmums Mazliet elegances, k...

ZS Bāči vadības grožus pārņem jaunā paaudze
ZS Bāči vadības grožus pārņem jaunā paaudze

Šoreiz devāmies uz Kuldīgas novadu, kur aktīvs jaunais lauksaimnieks Tomass...

Laiks atjaunot meža inventarizāciju!
Laiks atjaunot meža inventarizāciju!

Droši vien daudzi lasītāji ir saņēmuši Valsts meža dienesta (VMD) mežziņa a...