, .
partlycloudy_night -2.9℃
Vārda dienu svin: Dagmāra, Marga, Margita

Valsts subsīdijas veicinās lauksaimnieku konkurētspēju un uzņēmējdarbību laukos

LETA , 18-02-2021
Valsts subsīdijas veicinās lauksaimnieku konkurētspēju un uzņēmējdarbību laukos

Ceturtdien, 18.februārī, valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai, akceptējot 8 720 490 eiro atbalsta finansējuma piešķiršanu lauksaimniekiem lopkopības un augkopības attīstībai, starptautiskai un savstarpējai sadarbībai, tirgus veicināšanai, dalībai nacionālās pārtikas kvalitātes shēmās, lauksaimniecības profesionālo izglītības programmu pilnveidošanai un iepriekšējā gadā uzsākto atbalsta pasākumu izpildes finansēšanai.

Ņemot vērā līdzšinējo pasākumu efektivitāti, valsts atbalsta līmeni un valsts ekonomisko situāciju, lauksaimniekiem valsts atbalsts ļoti nozīmīgs ir jomās, kuras stimulē lauksaimnieku konkurētspēju.

Valsts piešķirtais finansējums lauksaimniekiem 2021.gadam paredzēts galvenokārt šādiem pasākumiem:

1) lopkopības attīstībai - 6 miljoni eiro,

2) augkopības attīstībai - 0,9 miljoni eiro,

3) starptautiskai un savstarpējai sadarbībai - 0,53 miljoni eiro,

4) tirgus veicināšanai - 0,38 miljoni eiro,

5) pārtikas kvalitātes shēmām - 0,48 miljoni eiro,

6) lauksaimniecības nozares profesionālo izglītības programmu pilnveidošanai - 0,03 miljoni eiro,

7) iepriekšējā gadā uzsākto atbalsta pasākumu izpildes finansēšanai - 0,38 miljoni eiro.

Piensaimniecībā papildus noteikts, ka turpmāk atbalsts subsidēta pakalpojuma veidā būs tikai par tādu piena šķirņu un piena šķirņu krustojuma govju lineāro vērtēšanu, kurām vienas piena šķirņu grupas asinība sasniedz vismaz 75 procentus. Pārējo goju eksterjeru ganāmpulka īpašnieks, ja nepieciešams, vērtē par saviem līdzekļiem.

Lai sekmētu vietējo šķirņu dzīvnieku audzēšanu, nedaudz palielinātas atbalsta likmes par vietējo šķirņu dzīvniekiem.

Noteikumos iekļauts atbalsts lauksaimniecības profesionālās izglītības programmu pilnveidošanai. Tā kā šāds atbalsts paaugstinās nozares profesionālo izglītības programmu pedagogu kompetenci, ieguvēji būs nozares profesionālo izglītības programmu skolēni un lauksaimniecība kopumā.

Uz atbalsta saņemšanu 2021.gadā var pretendēt fiziska vai juridiska persona, un tuvākais iesniegumu iesniegšanas termiņš Lauku atbalsta dienestā ir 15.marts.

MK noteikumi "Grozījumi Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumos Nr. 1524 "Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai"" stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

 

 

Komentāri


Skolnieciņš no svētbirzs

Kopš senatnes latviešus dēvē par arāju tautu. Zemkopība ir katra latvieša gēnos. Latvijas iedzīvotāju mīlestība pret Dabas Māti ir iedzimta. Bez mazdārziņa nevar iztikt neviens kārtīgs laucinieks. Kaut arī mūsdienas audzēt dārzeņus savai mājsaimniecībai ir kļuvis finansiāli neizdevīgi, taču mazdārziņš var uzlabot apkārtējo ainavu. Lai apliecinātu savu uzticību Dabas Mātei, nelietosim mazdārziņos biocīdus: insekticīdus, herbicīdus un fungicīdus. Būsim uzticīgi Dabas Mātei ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem. Nelietosim pārmērīgi slāpekli saturošos minerālmēslus. Slāpekļskābes sāļi ļoti labi šķīst ūdenī, ja tos pārmērīgi lieto, tad augi tos nevar uzsūkt un tie skalojas gruntsūdeņos. Rūpēsimies par apkārtējo vidi. Stādīsim savos mazdārziņos mūsu tautas svētkokus – pīlādžus un kadiķus. Šie koki dāvā mums Latvju Dievu svētību, kā arī pasargā mājas iemītniekus no ļauna. Katra latvieša mazdārziņā ir jābūt svētakmenim, uz kura atstāt ziedojumus Latvju Dieviem. Vēlams uzstādīt arī kāda Latvju Dieva elku. Visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs ir viens no spēcīgākajiem pašmāju Dieviem. Pērkona elks dāvā mājas iemītniekiem spēku un aizsardzību, bet Dievietes Laimas elks dāvā veiksmi un bagātību. Latvju Dievu svētība ir vajadzīga katram latvietim, jo tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi un vienoti savā ticībā. Ticību Latvju Dieviem neviens iebrucējs mums nespēs atņemt! Godāsim Dabas Māti. Godāsim Latvju Dievus. Būsim gādīgi saimnieki savās mājās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi dāvā mūsu tautai spēku un drosmi! Visa slava Latvju Dieviem! Saticību mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #mazdārziņi #pīlādzis #kadiķis #svētkoki #ZaļāDomāšana #svētakmens #rituāli #buršanās #pagāni #saticība #auglība #izaugsme #ilgspēja #svētbirzs


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Pārskats par augšņu agroķīmisko izpēti
Pārskats par augšņu agroķīmisko izpēti

10 gadu laikā, kopš Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) veic augšņu ag...

Jaunais augsnes izpētes projekts palīdzēs gudrāk izmantot lauksaimniecības zemi
Jaunais augsnes izpētes projekts palīdzēs gudrāk izmantot lauksaimniecības zemi

Zemkopības ministrija sadarbībā ar partneriem 2021. gada februārī sākusi īs...

Provizoriskie lauksaimniecības bruto seguma aprēķini par 2020. gadu
Provizoriskie lauksaimniecības bruto seguma aprēķini par 2020. gadu

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) Ekonomikas no...