, .
clearsky_day 23.4℃
Vārda dienu svin: Emīls, Egita, Monvīds

Uzņēmējdarbības idejas top 48 stundās

Elīna Andiņa , 13-07-2023
Uzņēmējdarbības idejas top 48 stundās

 

Lai veicinātu inovācijas lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zivsaimniecībā un pārtikas ražošanā, šogad jau otro reizi Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU, iepriekš – Latvijas Lauksaimniecības universitāte) aprīļa beigās organizēja meikatonu* AgriTech 2023, lai 48 stundu laikā radītu jaunus, dzīvotspējīgus, uz modernām tehnoloģijām un inovācijām balstītus ideju praktiskos risinājumus.

Aiva Saulīte - Liniņa, Valsts Lauku tīkla Sekretariāta projektu vadītāja:
–Meikatons ir iespēja cilvēkiem īstenot un noslīpēt savasidejas, ļoti ierobežotā laikā – 48 stundās – izveidojot savas idejas prototipu – vai tā būtu receptūra, aplikācija, tehnoloģiskais risinājums, produkts, makets u.tml. Gala rezultātā ir jābūt kam reālam, taustāmam.

Meikatonam varēja pieteikties ar savu aktuālo problēmu, kam tiek meklēts risinājums, piemēram, šogad lauksaimnieks aktualizēja plēsēju uzbrukumus aitu ganāmpulkiem, pērn tika runāts, kā risināt dubļainu ceļu problēmu. Un tad divu diennakšu garumā komanda meklē risinājumu. Ja saimnieks pats nevar piedalīties meikatonā, mēs komandām varam arī piedāvāt viņa ideju, un, ja kāds to izvēlas risināt, tiek meklēts risinājums. Tāpat varēja pieteikties aktīvi interesenti, bieži tie ir studenti, kam nav savas idejas, bet kas pievienojas kādai no komandām un palīdz tapt kādam risinājumam atkarībā no savas specializācijas. Pieteikties var jebkurš, kuram ir interese un zināšanas kādā no jomām – ne tikai lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zivsaimniecībā un pārtikas tehnoloģijās, bet gandrīz jebkurā – uzņēmējdarbībā, mārketingā u.c.

Sadarbojamies ar LBTU, kas nodrošināja telpas, zinošus ekspertus/konsultantus un iespēju izmantot augstskolas tehnisko aprīkojumu. Pasākumā piedalījās mentori, kas klātienē...

 

 

Pilnu rakstu lasiet jūnija SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...

Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē
Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē

Par Fendt 700 Vario septīto paaudzi jeb Gen7 būs dzirdējis ikviens, kas kau...