Oktobra numurā tika publicēta raksta pirmā daļa, kas apskatīja nozīmīgākos šķēršļus bioloģisko olu ražošanas attīstībā un atspoguļoja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes pētījuma rezultātus par konkrētas iepirktas un saimniecībā gatavotas trīs Dominant dējējvistu krosu produktivitāti un olu kvalitāti. Šoreiz par barības maisījumu ietekmi uz dējējvistu krosu fizioloģisko stāvokli.
Pētījuma vajadzībām tika salīdzināti trīs dējējvistu krosi – Dominant Tinted D 723 (olas ar krēmkrāsas čaumalu), Dominant Red Barred D 459 un Dominant Barred D 959 (olas ar gaiši brūnu čaumalu). Pētījumam izveidoja sešas dējējvistu krosu grupas, pa 100 putniem katrā. Daļa dējējvistu krosu tika ēdināta ar komerciāli ražotu bioloģisku pilnvērtīgu cāļu, jaunputnu un dējējvistu barību (K – komerciāla; grupu numuri D723K, D459K un D959K) no komercuzņēmuma AS Dobeles dzirnavnieks, daļa – ar saimniecībā gatavotu barību cāļiem, jaunputniem un dējējvistām (S – saimniecībā gatavota; grupu numuri D723S, D459S un D959S).
Pētījumā izmantoto dējējvistu krosu vidējie reproduktīvā trakta mērījumi apkopoti 1. tabulā. Makroskopiski novērtējot...
Pilnu rakstu lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!
ARCUSIN ir Spānijas uzņēmums, kas ir pazīstams kā līderis inovatīvu ķīpu ap...
Volkswagen Amarok ir kļuvis par leģendāru automobili pikapu pasaulē, lai ga...
Lai mūsdienās strādātu gan ekonomiski, gan agronomiski efektīvi, ir nepieci...
Lauksaimniecības nozare nemitīgi attīstās, un arvien vairāk saimniecību mek...