, .
cloudy 0.4℃
Vārda dienu svin: Andrievs, Andrejs, Andris

Tukuma piena attīstības stāsts

Armands ARTIHOVIČS , 07-11-2022
Tukuma piena attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Tā vēsture aizsākās 1913. gada 20. jūnijā Tukumā, kur esam joprojām. Šodien mūsu komandu veido 250 darbinieku. No Kurzemes un Vidzemes saimniecību piegādātā piena ražojam augstas kvalitātes bioloģiski sertificētus piena produktus, ko arī tirgojam.

Mums ir svarīga produkta atbilstība un kvalitāte. No 2017. gada esam investējuši vairāk nekā 12 milj. EUR ražošanā un attīstībā. Tiecamies uz to, lai ražošana un pārstrāde atbilstu kvalitātes standartiem, un to apliecina iegūtie ISO 9001 un ISO 22 000 sertifikāti, Bordo karotīte un BRC sertifikāts, esam sertificējuši arī ekoloģisko piena produktu pārstrādi. Mūsu produkti vienmēr ir svaigi. To panākam, ik dienas iepērkot 250 t piena. Lauvas tiesa piena nāk no 30 Latvijas lielākajām saimniecībām – sadarbība ar vietējiem ražotājiem un darba mīlestība padara Tukuma piens produktus vēl īpašākus.

Tukuma piens ir radījis vairākus tautā zināmus un iecienītus zīmolus ar 350 produktiem to piedāvājumā. Atpazīstamākais ir zīmols Baltais ar spēcīgiem apakšzīmoliem – Exporta, EKO, Skyr, Grieķu, Shake u.c. Baltais produkti atrodami teju vai katrā pārtikas veikalā un ledusskapī – jogurti, jogurta dzērieni, piens, kefīrs, paniņas, sviests, biezpiena deserti, biezpiena sieriņi. Skābais krējums sevi pierādījis kā stabils tirgus līderis, savukārt saldais krējums sastāda 40 % tirgus daļas Latvijā. Esam radījuši arī jogurta zīmolu Oga, kuri kopā ar pārējiem Baltais jogurtiem, ir iecienītākie jogurti Latvijā, veidojot gandrīz 45 %...

 

 

Pilnu rakstu lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Turpinājums: Bioloģisko olu komercražošana, izmantojot dažādu barību
Turpinājums: Bioloģisko olu komercražošana, izmantojot dažādu barību

Oktobra numurā tika publicēta raksta pirmā daļa, kas apskatīja nozīmīgākos ...

Spēka avoti – līdzcilvēki, zeme un profesionālās veiksmes
Spēka avoti – līdzcilvēki, zeme un profesionālās veiksmes

Lauris Štelfs par veterinārārsta profesijas izvēli saka: „Es nekad neesmu g...

"Lejas Vāveres" – no teliņa līdz veikala plauktam
"Lejas Vāveres" – no teliņa līdz veikala plauktam

Ievas Galiņas piemājas saimniecība Lejas Vāveres Madonas novada Mārcienas p...

Dārgākie lopkopības produkti pasaulē
Dārgākie lopkopības produkti pasaulē

Mēs visi zinām, ka kaviārs un safrāns ir vieni no dārgākajiem pārtikas prod...