, .
cloudy 17.2℃
Vārda dienu svin: Jānis

Tukuma piena attīstības stāsts

Armands ARTIHOVIČS , 07-11-2022
Tukuma piena attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Tā vēsture aizsākās 1913. gada 20. jūnijā Tukumā, kur esam joprojām. Šodien mūsu komandu veido 250 darbinieku. No Kurzemes un Vidzemes saimniecību piegādātā piena ražojam augstas kvalitātes bioloģiski sertificētus piena produktus, ko arī tirgojam.

Mums ir svarīga produkta atbilstība un kvalitāte. No 2017. gada esam investējuši vairāk nekā 12 milj. EUR ražošanā un attīstībā. Tiecamies uz to, lai ražošana un pārstrāde atbilstu kvalitātes standartiem, un to apliecina iegūtie ISO 9001 un ISO 22 000 sertifikāti, Bordo karotīte un BRC sertifikāts, esam sertificējuši arī ekoloģisko piena produktu pārstrādi. Mūsu produkti vienmēr ir svaigi. To panākam, ik dienas iepērkot 250 t piena. Lauvas tiesa piena nāk no 30 Latvijas lielākajām saimniecībām – sadarbība ar vietējiem ražotājiem un darba mīlestība padara Tukuma piens produktus vēl īpašākus.

Tukuma piens ir radījis vairākus tautā zināmus un iecienītus zīmolus ar 350 produktiem to piedāvājumā. Atpazīstamākais ir zīmols Baltais ar spēcīgiem apakšzīmoliem – Exporta, EKO, Skyr, Grieķu, Shake u.c. Baltais produkti atrodami teju vai katrā pārtikas veikalā un ledusskapī – jogurti, jogurta dzērieni, piens, kefīrs, paniņas, sviests, biezpiena deserti, biezpiena sieriņi. Skābais krējums sevi pierādījis kā stabils tirgus līderis, savukārt saldais krējums sastāda 40 % tirgus daļas Latvijā. Esam radījuši arī jogurta zīmolu Oga, kuri kopā ar pārējiem Baltais jogurtiem, ir iecienītākie jogurti Latvijā, veidojot gandrīz 45 %...

 

 

Pilnu rakstu lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...

Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē
Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē

Par Fendt 700 Vario septīto paaudzi jeb Gen7 būs dzirdējis ikviens, kas kau...