, .
partlycloudy_night 10.4℃
Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Top Tehnikas cenu katalogs

Lauku atbalsta dienests , 04-02-2021
Top Tehnikas cenu katalogs

Lauku atbalsta dienests, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Zemkopības ministrija un Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija kopā aktīvi strādā pie Tehnikas cenu kataloga izstrādes. Kataloga mērķis ir sniegt atbalstu lauksaimniekiem, iegādājoties tehniku atbalsta pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” (IMA).

Tehnikas cenu katalogs tiek veidots, izsvērti pārdomājot ieguvumus lauksaimniekiem. Galvenais no tiem - nav jāveic iepirkuma procedūra. Samazinās lauksaimnieka patērētais laiks projekta pieteikuma aizpildīšanā, kā arī ir viegli izvēlēties atbilstošu tehniku saimniecībai, izvērtējot tās jaudu un izcenojumu. Samazinātas kļūdu rašanās iespējas izmaksu pamatojošās dokumentācijas sagatavošanā un tās pārbaudē. Tā kā iegādāties var tikai to tehniku, kas iekļauta katalogā, tad ir ērtāk izvēlēties sev nepieciešamo - nav jāizvēlas lētākā un, iespējams, neatbilstošāka tehnika. Šāda pieeja ļauj samazināt arī laiku, kas nepieciešams Lauku atbalsta dienestam, vērtējot konkrēto projektu.

Tehnikas cenu katalogā katrai tehnikas vienībai būs iespējami trīs komplektāciju piedāvājumi – bāzes un divas augstāk aprīkotas komplektācijas. Izvēlēties citu lauksaimniecības tehniku atsevišķā papildus iepirkuma procedūrā nebūs iespējams.

Process no konkrētās tehnikas vienības iekļaušanas katalogā līdz mirklim, kad to iegādājās lauksaimnieks, ir vienkāršs:

  • tehnikas tirgotājs iesniedz tehnikas piedāvājumu cenu katalogā;
  • komisija izvērtē cenu atbilstību;
  • lauksaimnieks izvēlas atbilstošo tehniku no kataloga;
  • izvēlētā tehnika automātiski tiks ierakstīta projekta pieteikuma tāmē.

Tehnikas cenu katalogs publiski būs pieejams jau tuvākajos mēnešos, lai lauksaimnieki un tehnikas tirgotāji savlaicīgi varētu vērtēt to, kādas tehnikas vienības vēl nepieciešams tam pievienot, lai veiktu atbilstošas investīcijas savās saimniecībās.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Iespēja pieteikties atbalstam ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai
Iespēja pieteikties atbalstam ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai

Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina iesniegt projektu pieteikumus pasākuma...

Amerikāņi domātu, ka ar savu zemi mēs esam miljonāri
Amerikāņi domātu, ka ar savu zemi mēs esam miljonāri

Šodienas lauksaimnieks nav tas, kas bija pirms desmit gadiem – laukos tagad...