, .
rain 6.8℃
Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Telefons un dators – palīgs graudkopim procesu kontrolē

Aldis LIVDĀNS , 16-08-2023
Telefons un dators – palīgs graudkopim procesu kontrolē

Saimnieks LV / 2023.gads (Augusts)

Graudkopība ir izturējusi daudzus pārmaiņu vējus. Agrāk graudkopji strādāja ar tradicionālām metodēm, kas prasīja smagu fizisku darbu. Mūsdienās arvien vairāk tiek pielietotas tehnoloģijas, kas vienkāršo un uzlabo lauksaimniecības procesus. Viens no pēdējos gados atklātiem jauniem tehnoloģiskiem risinājumiem ir attālināta iekārtu kontrole graudkopjiem.

Attālināta iekārtu kontrole ļauj graudkopjiem pārraudzīt un kontrolēt ražošanas procesu, izmantojot attālinātas datu pārraides un sensorus. Šie sensori, kas ir uzstādīti uz lauksaimniecības iekārtām, piemēram, traktoriem un kombainiem, nosaka tādus svarīgus parametrus kā augsnes apstākļi, mitrums, temperatūra u.c. Šie dati tiek pārraidīti uz datoriem vai mobilajām ierīcēm, kas atrodas graudkopja īpašumā vai pat ārpus tā, ļaujot viņam iegūt reāllaika informāciju par sava lauka stāvokli un izpildāmo darbu.

Viens no galvenajiem ieguvumiem, ko sniedz attālināta iekārtu kontrole, ir augstāka efektivitāte un produktivitāte. Graudkopji var optimizēt darba laiku, izmantojot precīzus datus par augsnes stāvokli, kas ļauj noteikt optimālo laiku un vietu, kur sēt, veikt apstrādi vai novākšanu. Turklāt jaunās paaudzes sensori un algoritmi spēj identificēt kaitēkļu un slimību klātbūtni agrīnā stadijā, ļaujot agrāk veikt nepieciešamās preventīvās darbības. Tas palīdz samazināt ražas zaudējumus un palielina lauksaimnieku peļņu.

Lauku GPS kartēšanas sistēma rāda, kā notiek tehnikas virzība saimniecībā. – Vai traktorists neskrien pārāk ātri pa lauku, vai ir apsmidzinājis arī mazos lauku stūrīšus, vai nav pārcenties un divas reizes nobraucis pa vienu un to pašu vietu, lieki iztērējot mēslojumu, un galu galā, vai neguļ lauka malā...

 

 

Pilnu rakstu lasiet augusta SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle

Piena lopkopībā diezgan bieži sastopamies ar apzīmējumu kombinētās šķirnes....

Domāt, mainīties un pastāvēt
Domāt, mainīties un pastāvēt

Lauksaimniecības nozaru un zemnieku saimniecību attīstībā bieži varam pārli...

SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos
SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos

Latvijas piensaimniecību pēdējo divdesmit, trīsdesmit gadu laikā skārušas ...

Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai
Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai

Ar katru gadu elektroenerģija kļūst aizvien būtiskāks resurss jebkurā saimn...