, .
partlycloudy_day 27℃
Vārda dienu svin: Rozālija, Roze

Tehnoloģijas un resursu efektivitāte lauksaimniecības biznesā – izstāde PAVASARIS 2024

Biznesa centrs “RĀMAVA” , 02-04-2024
Tehnoloģijas un resursu efektivitāte lauksaimniecības biznesā – izstāde PAVASARIS 2024

No 4.-6. aprīlim norisināsies 32. lauksaimniecības biznesa izstādē PAVASARIS 2024 biznesa centrā RĀMAVA. Šogad lielāks uzsvars tiks likts uz iespējām, kā efektīvāk izmantot resursus, kā automatizēt procesus, kā strādāt gudrāk, nevis vairāk. Izstādē dalību ir apstiprinājuši vairāk nekā 250 uzņēmumi, tostarp no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas, Turcijas, kā arī vairāku citu valstu ražotāju pārstāvji.

Laikā, kad lauksaimniecības nozare saskaras ar izaicinājumiem, resursu izmaksas turpina pieaugt, prasības, kas jāievēro, kļūst arvien stingrākas, kad darbiniekus atrast var būt izaicinājums, ir būtiski katru eiro ieguldīt pārdomāti. Lai varētu veiksmīgi saimniekot un attīstīties, ir svarīgi apsvērt iespējas kā automatizēt dažādus procesus, kā efektīvāk izmantot resursus un strādāt produktīvāk. Tieši uz šiem jautājumiem būs likts uzsvars gaidāmajā lauksaimniecības biznesa izstādē PAVASARIS 2024.

“Lai saimniecības un uzņēmumi varētu veiksmīgi pilnveidoties un attīstīties, ir būtiski domāt kompleksi – kā uzlabot tehnoloģiskos procesus, sekot līdzi aktualitātēm un nepārtraukti pilnveidot savas zināšanas un prasmes; plānot, ko izdevīgāk darīt pašiem, ko ņemt kā ārpakalpojumu, kurus partnerus izvēlēties finansēšanas un apdrošināšanas jomā; kā uzlabot savu darbinieku labbūtību, un citi būtiski jautājumi. No apmeklētāju perspektīvas izstāde ir lieliska vieta, kur tehniku, tehnoloģijas un dažādus citus uzņēmējam noderīgus risinājumus apskatīt, novērtēt un salīdzināt vienuviet, vienā braucienā, ietaupot tik vērtīgo resursu – laiku. Mūsdienās lauksaimniecības biznesa izstādēs nav tikai tehnika, tajās ir iespēja rast kompleksus risinājumus veiksmīgai uzņēmējdarbībai kopumā. Kā arī daudzos stendos būs iespēja saņemt arī īpašus piedāvājumus, kas būs spēkā, vienojoties par darījumu tieši izstādes laikā, tātad – tā ir iespēja ietaupīt arī finanšu līdzekļus”, ieguvumus izstādes apmeklējumam izceļ Biznesa centrs RĀMAVA vadītājs Gusts Lūsis.

 

Tehnoloģiju un automatizācijas jaunievedumi lauksaimniecībā

Procesu automatizācija un manuālā roku darba aizstāšana ar tehnoloģijām ir kļuvusi par būtisku faktoru efektivitātes paaugstināšanā. Tā, piemēram, izstādē 4.-6.aprīlī būs iespēja konsultēties par tādām precīzajām tehnoloģijām kā Topcon GPS, Trimble GPS, vairāku zīmolu agrodroniem, kas tiek arvien plašāk izmantoti, piemēram, lauku pārraudzībā, miglošanā un kaisīšanā. SMC AUTOMATION SIA pārstāvji stāstīs par dažādām iekārtu automatizācijas iespējām. Tie, kas strādā lopkopībā, izstādē varēs uzzināt vairāk par zīmola Lely robotiem, kas atvieglo un automatizē darbu piena saimniecībās - slaukšanai, barošanai, kūtsmēslu savākšanai. Klātienē varēs uzzināt arī par tehnikas un aprīkojuma jaunumiem, piemēram, tādiem traktortehnikas zīmoliem kā – New Holland, Massey Ferguson, Deutz Fahr, Kioti, Lindner, Solis, Kubota, u.c., izvēlēties puspiekabes un piekabes no tādiem zīmoliem kā Western, Buffalo, Wielton, Laumetris, Mustang, un cita veida un zīmolu tehniku plašā klāstā. Šie un citi risinājumi ne tikai atvieglo lauksaimnieku darbu, bet arī palīdz optimizēt lauksaimniecības procesus un resursu izmantošanu.

 

Latvijas inovācijas: augstas kvalitātes produkti un risinājumi lauksaimniecībā

Latvijas lauksaimnieki un daudzi citi Latvijas ražotāji izceļas ar augsto produktu kvalitāti un inovatīvajiem risinājumiem dažādās nozarēs, sniedzot gan vietējai, gan starptautiskai sabiedrībai vērtīgu produkciju. Izstādē būs iespēja uzzināt vairāk arī par dažādiem Latvijā ražotiem risinājumiem. Tā, piemēram, Latvijā Rendā tiek attīstīta valriekstu ražošana, un izstādē būs iespēja aprunāties ar audzētājiem un uzzināt, kā Latvijas klimatiskajos apstākļos izaudzēt valriekstus. Būs iespēja novērtēt SALIKA SIA ražoto aprīkojumu fermām, barības galdus un guļvietas lopiem. TERMOLAT SIA prezentēs savu jaunāko produktu – stādu un mikrozaļumu audzēšanas moduli, kas ir neliela siltumnīca, kas aprīkota ar specializētām plauktu, apgaismojuma un laistīšanas iekārtām. Varēs konsultēties arī ar BIOEFEKTS SIA par Latvijā ražotiem augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļiem. Par dažādām sēklām lielām saimniecībām un piemājas dārziem stāstīs, piemēram, pārstāvji no LATVIJAS ŠĶIRNES SĒKLAS SIA UN PAKAVS SIA. Būs iespēja novērtēt TEHNIKA AUCE SIA ražoto lentzāģi baļķu garenzāģēšanai. Kā arī izvēlēties augstas kvalitātes pirtis no RT TIMBER SIA, Latvijā ražotas masīvkoka āra mēbeles no UZKURI SIA, ar rokām darinātus nažus medniekiem no AA KNIVES, un citus risinājumus.

 

Kopīgs mērķis un daudzveidīgs atbalsts Zemkopības ministrijas kopstendā

Jau trešo gadu izstādē pavasarī sadarbībā ar Zemkopības ministriju tiek veidots Zemkopības ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu vienots kopstends, kurā astoņas iestādes, tostarp Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), Lauku atbalsta dienests (LAD), Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD), konsultēs saimniekus un uzņēmējus, kā arī informēs par sniegto pakalpojumu un nozares jaunumiem.

Latvijas Republikas zemkopības ministrs Armands Krauze: “Izstāde PAVASARIS ir nozīmīgs ikgadējs notikums ikvienam, kas ir saistīts ar lauksaimniecības nozari. Tā ir nozīmīga platforma, kas sniedz iespēju paplašināt redzesloku, izveidot jaunus kontaktus un būt informētam par notikumiem nozarē. Ministrijas iestāžu veidotā stenda mērķis ir popularizēt lauksaimniecības nozari, kā arī veicināt sadarbību un veidot dialogu starp nozarē iesaistītajiem, kas ir būtiski, lai nodrošinātu efektīvu nozares attīstību.”

 

Izstādi papildina arī daudzpusīga izglītojošā programma un citas īpašas aktivitātes

Izstādes ietvaros jau trešo reizi norisināsies konference LAUKSAIMNIECĪBAS FORUMS 2024, kurā šogad ir sevišķi daudzpusīga un jaudīga programma ar devīzi-virstēmu: "Attīstības un izaugsmes iespējas lauksaimniecības nozarē". Forumā diskutēs par aktuālo, dalīsies pieredzē un zināšanās pārstāvji no Zemkopības ministrijas (ZM), Lauku atbalsta dienesta (LAD), Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC), biedrības Zemnieku saeima (ZSA), Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācijas (LGLA), un citi zināmi nozares profesionāļi. Tiks diskutēts, piemēram, par to, vai ir viegli būt jaunam lauksaimniekam, kur virzās gaļas liellopu nozare Latvijā, kā Latvija kļuva par putnkopības līderi Ziemeļeiropā, kādas saimniecības pārvaldības sistēmas ir pieejamas un kad kuru izvēlēties, kā efektīvi izmantot elektroenerģijas pieslēgumu, un citas tēmas, kas ir aktuālas ne tikai lauksaimniecības, bet arī citu nozaru pārstāvjiem. Foruma programma ir pieejama izstādes organizatora, Biznesa centra “RĀMAVA”, mājaslapā www.ramava.lv

Izstādes laikā klātienē varēs vērot starptautiskas kokgāzēju sacensības dažādās disciplīnās ar dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas un Polijas, kā arī arboristu meistarības paraugdemonstrējumus.

Vienu dienu, sestdien, 06.aprīlī, izstādē būs iespēja apskatīt klātienē Mobilo veselības aprūpes centru (mašīnu), kas sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un citu medicīnas iestāžu ārstiem dodas izbraukumos uz Latvijas reģioniem un nodrošina bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem tuvāk viņu mājām. Klātienē varēs uzzināt vairāk par RMHC Latvija veikto darbu, kā arī iespējām atbalstīt medicīnas pakalpojumu pieejamību bērniem Latvijas reģionos.

Visas trīs dienas būs arī šķirnes trušu, gaļas liellopu un šķirnes aitu mini izstādes, lauku labumu un mājražojumu tirdziņš. Vairāk informācijas par gaidāmo izstādi ir pieejama izstādes organizatora, Biznesa centra “RĀMAVA”, mājaslapā www.ramava.lv

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Ideju maratonā uzvar ošlapu kļavas ierobežošana
Ideju maratonā uzvar ošlapu kļavas ierobežošana

Ar ideju par ošlapu kļavas ierobežošanu, radot nelabvēlīgus augšanas apstāk...

Viedā trešdiena, 14. februāris
Viedā trešdiena, 14. februāris

14. februāri, plkst. 15.00, Zoom platformā...

Apbalvoti Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureāti
Apbalvoti Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureāti

7. decembrī, svinīgajā ceremonijā, klātesot Valsts prezidentam, Latvijas B...