, .
partlycloudy_day 22.7℃
Vārda dienu svin: Emīls, Egita, Monvīds

Skābbarība un papildbarība sarežģītā pļaujas gadā

Elīna Grase , 02-05-2024
Skābbarība un papildbarība sarežģītā pļaujas gadā

Saimnieks LV / 2024.gads (Janvāris)

Kvalitatīva un pilnvērtīga lopbarība šogad ir ļoti sarežģīts jautājums daudzām zemnieku saimniecībām. Kā sabalansēt ražības, lopu veselības un ekonomiskos aspektus, skaidro SIA Baltic Agro dzīvnieku ēdināšanas speciāliste Sandra Brāķe.

– Kāds ir bijis jūsu ceļš lopkopības nozarē un kā nokļuvāt SIA Baltic Agro?
– Man vienmēr ir ļoti patikuši dzīvnieki, bet, ja godīgi, lopkopības nozari izvēlējos zirgu dēļ. Lai gan biju rīdziniece, nolēmu mācīties zootehniku – lai varētu strādāt ar zirgiem. Vidējo profesionālo izglītību zootehnikā ieguvu Smiltenes tehnikumā, un tas deva ļoti vērtīgu pamatu turpmākajām mācībām un darba gaitām. Pēc tehnikuma iestājos Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā (tagadējā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē), pabeidzu Zooinženieru fakultāti.

Pēc augstskolas neilgu laiku nostrādāju zinātniskās pētniecības institūtā Sigra Siguldā, bet dzīve pavērsās tā, ka pēc tam dažus gadus nestrādāju savā specialitātē. Sapratu, ka zirgi arvien vairāk kļūst par lolojumdzīvniekiem un dārgu hobiju, tādēļ turpmākajai savas karjeras veidošanai lopkopības virzienā jāmaina akcenti.

Latvijā nozīmīgākais lauksaimniecības dzīvnieks, manuprāt, ir slaucamās govis, līdz ar to kādā brīdī izlēmu turpmāko profesionālo darbību pēc iespējas saistīt ar tām. Kad atgriezos nozarē, strādāju dažādās veterināro zāļu tirdzniecības kompānijās, tad ar dzīvnieku barību tirdzniecībā. Paralēli darbam daudz laika veltīju jaunākās informācijas apguvei nozarē, mācījos aprēķināt barības devas atbilstoši aktuālajām prasībām. Nu jau trīs gadus esmu dzīvnieku barības speciāliste Baltic Agro.

– Kāda ir jūsu ikdiena Baltic Agro?
– Mans galvenais pienākums uzņēmumā ir sniegt informatīvo atbalstu klientiem mūsu rūpnīcu, kuras atrodas Tukumā un Saldū (bij. Tukuma Straume un Saldus Labība), ražotās kombinētās barības izvēlē. Konsultēju lauksaimniekus pa tālruni un e-pastu, braucu uz saimniecībām, lai varētu izteikt viedokli no malas par to, ko konkrētajā fermā varbūt vajadzētu pamainīt govju ēdināšanā un turēšanā, tajā skaitā papildbarību sastāva izvēlē.

Baltic Agro ļoti svarīga ir ilgtermiņa sadarbība ar klientiem, tāpēc visi esam ieinteresēti nekavējoties palīdzēt atrast labāko risinājumu.

Pastāvīgajiem klientiem papildus piedāvājam skābbarības paraugu noņemšanu un nosūtīšanu laboratoriskajām analīzēm. Analīžu rezultātiem pievienoju komentārus par kvalitātes...

 

 

Pilnu rakstu lasiet janvāra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...

Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē
Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē

Par Fendt 700 Vario septīto paaudzi jeb Gen7 būs dzirdējis ikviens, kas kau...