, .
cloudy 20.2℃
Vārda dienu svin: Līga

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

Ruta Keiša , 03-05-2024
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

Saimnieks LV / 2024.gads (Aprīlis)

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimniecības – kolhoza Naukšēni. Saimnieka tvēriens un vēriens devis iespēju veiksmīgi attīstīt gan lauksaimniecību, gan būvniecību, gan palīgnozares.

Pārvarot 90. gadu straujās radikālās pārmaiņas, Naukšēni prata pārstrukturēt un lielā mērā saglabāt materiāli tehnisko bāzi un ražošanu, bet pats galvenais – darba iespējas laukos. Tāpēc pelnīti ar labu vārdu daudzi atceras bijušo kolhoza priekšsēdētāju un vēlāk paju sabiedrības vadītāju Visvaldi Skujiņu (1935–2023; par viņa laiku varam izlasīt Ērika Hānberga grāmatā Skujiņš Naukšēnos) un ilggadīgo SIA Naukšēni valdes priekšsēdētāju Imantu Kamzolu, kurš vadīja paju sabiedrību un vēlāk SIA Naukšēni cauri sarežģītiem pārmaiņu laikiem līdz pat šodienai.

Ciematā ir labi uzturēts padomju gados kolhoza Naukšēni celtais kultūras nams, kā arī kantoris, kurā ir darba telpas vadošajiem speciālistiem, notiek regulāras informatīvas sanāksmes, diskusijas par aktuālajiem jautājumiem un tiek pieņemti kopīgi lēmumi.

Naukšēnos joprojām vienā no muižas kompleksa ēkām darbojas SIA Naukšēni ražotne – Brūzis. Tajā pilda slaveno minerālūdeni Valmiera, bezalkoholiskos dzērienus, augu eļļas, dabīgus sīrupus u.c.; produkcijas klāsts pastāvīgi tiek dažādots. Jau 40 gadus, saglabājot seno laiku tradīcijas, te ražo arī fermentiem, vitamīniem un mikroelementiem bagāto rudzu iesalu, kas tiek piegādāts Latvijas maizes cepējiem.

***
SIA Naukšēni kopš 2017. gada sadarbojas ar SIA Saktas ZS. SIA Naukšēni attīsta piena lopkopības nozari, bet Saktas nodarbojas ar augkopību un apstrādā vairāk nekā 2000 ha, no kuriem ap 800 ha ir sēto zālāju un graudaugu platības lopbarībai. Uzņēmuma ikdienas vadību no Imanta Kamzola 2017. gadā pārņēma SIA Saktas ZS valdes priekšsēdētājs Jurģis Krastiņš...

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē
Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē

Par Fendt 700 Vario septīto paaudzi jeb Gen7 būs dzirdējis ikviens, kas kau...

Svarīgi fakti par riepām
Svarīgi fakti par riepām

Uzņēmums Baltyre Latvia uzsver, ka ir būtiski apzināties pieejamos riepu mo...