, .
clearsky_night 17℃
Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Savlaicīgi, secīgi un ievērojot izsējas normas – zināmi, bet brīžiem piemirsti sējas pamatprincipi

Elīna Tilaka , 15-09-2021
Savlaicīgi, secīgi un ievērojot izsējas normas – zināmi, bet brīžiem piemirsti sējas pamatprincipi

Saimnieks LV / 2021.gads (Septembris.)

Rudens cerojums vienmēr dos lielāku ražu, sēja jāsāk ar agrajām un jābeidz ar vēlajām šķirnēm, biezi sadīgušas sēklas vēlāk atspēlēsies ar nejaukām problēmām, proti, sniega pelējumu un veldri – šie un vēl daudzi citi nosacījumi ir jāņem vērā, ja vēlas iegūt labu ražu. Vispārzināmi, bet it bieži piemirsti, lai gan tik svarīgi. Par to speciālists ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi nozarē un plašām zināšanām par Latvijas tirgū pieejamiem agronomijas risinājumiem – SIA Linas Agro Agronomijas nodaļas vadītājs Ģirts Šteinbergs.

– Kāds ir jūsu ceļš līdz Linas Agro?
– Pēc Latvijas Lauksaimniecības universitātes beigšanas piecus gadus nostrādāju Valsts augu aizsardzības dienesta Kaitēkļu un slimību prognožu daļā, tad divus gadus Agrimatco un nu jau 17 gadus esmu Linas Agro.

Kā Agronomijas nodaļas vadītājam pašlaik diezgan liela manas darba dienas daļa paiet ofisā – saplānojot, pasūtot produktus, informējot, pamācot mūsu tirdzniecības pārstāvjus, pārējā laikā vai nu braucu pie saviem klientiem, vai palīdzu mūsu tirdzniecības pārstāvjiem, dodos pie viņu klientiem uz reģioniem, lai apsekotu viņu sējumus, izrunātu aktuālos jautājumus, kam pievērst uzmanību, un piedāvātu dažādus risinājumus.

Mūsu lauksaimnieki ir gana gudri, viņi vēlas dzirdēt citu viedokli un pieredzi, bet lielākoties jau zina, kas paša saimniecībā der vislabāk. Mana priekšrocība ir tā, ka tiekos ar daudz dažādiem cilvēkiem, kuriem katram ir sava pieredze un atšķirīgs darbošanās stils. To visu apkopojot, veidojas plašāks viedoklis, ar ko varu dalīties tālāk. Katrs gads ir citāds, mainās laikapstākļi, slimības un citi faktori, tā kā rutīna vēl nav iestājusies, joprojām varu apgūt ko jaunu un papildināt savu pieredzi.

– Kas ir plašajā Linas Agro produktu klāstā?
– Mēs sadarbojamies ar visiem lielākajiem ražotājiem. Piemēram, mūsu klāstā ir Yaras minerālmēsli, kas ir salīdzinoši dārgāki, bet ir lauksaimnieki, kas devuši tiem priekšroku, jo...

 

 

Pilnu rakstu lasiet Septembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Meža ieaudzēšana lauksaimniecībā neizmantotā zemē
Meža ieaudzēšana lauksaimniecībā neizmantotā zemē

Pēc Lauku atbalsta dienesta datiem, desmitā daļa – vairāk nekā 200 000 ha n...

Privātmāju energoefektivitātes uzlabošana
Privātmāju energoefektivitātes uzlabošana

Kā zināms, š.g. 8. martā Ministru kabinetā apstiprināta Ekonomikas ministri...

Mazie palīgi lielajos darbos
Mazie palīgi lielajos darbos

Viens no lielākajiem lauksaimniecības tehnikas tirgotājiem Latvijā – SIA Vo...

Notekūdens – sabiedrības veselības spogulis?
Notekūdens – sabiedrības veselības spogulis?

Izrādās, katru dienu tualetes podā līdz ar atkritumiem noskalojam liela apj...