, .
fair_day 14℃
Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne

Sākam svinēt Gaujas Nacionālā parka piecdesmito jubilejas gadu!

Dabas aizsardzības pārvalde , 27-04-2023
Sākam svinēt Gaujas Nacionālā parka piecdesmito jubilejas gadu!

2023. gadā – visa gada garumā aicināsim piedalīties pasākumos, kas atgādinās un iepazīstinās ar dabas, kultūrvēstures vērtībām un tūrisma iespējām Gaujas Nacionālā parka (Gaujas NP) teritorijā. Gaujas NP jubilejas gada pasākumi ir piemēroti gan dabas pētniekiem, gan arī ģimenēm ar bērniem. Pasākumus rīko Dabas aizsardzības pārvalde un Gaujas nacionālā parka fonds.

Lai daudzinātu jubilejas gadu un vairotu kopīgo svētku sajūtu, parka teritorijā vairākās vietās uzstādīti īpaši vides objekti – foto rāmji. To forma izveidota, iedvesmojoties no Gaujas NP logotipa. Aicinām izmantot foto rāmjus skaisto ainavu un sevis iemūžināšanai nozīmīgās gadskārtas kontekstā. Pēc tam fotogrāfijas publicējiet sociālajos tīklos, kopā svinot un priecājoties par šīs teritorijas unikalitāti un ilgmūžību.

Sestdien, 29. aprīlī plkst. 11.00 līdz 15.00 aicinām iepazīt Gaujas NP vizītkarti – krāšņos smilšakmens atsegumus. Tos dosimies izzināt kopā ar ģeologu, Latvijas Universitātes asociēto profesoru Ģirtu Stinkuli. Pasākums plānots divās daļās. Sākumā Gaujas NP dabas centrā Siguldā, Baznīcas iela 3 ģeologs Ģirts Stinkuļis stāstīs par Devona laikmeta smilšakmens atsegumiem. Pēc tam dosimies pārgājienā, lai izzinātu Siguldas apkārtnes smilšakmens atsegumus. Pasākums tiek organizēts ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu un apmeklējums ir bez maksas. Pasākumam jāreģistrējas, aizpildot tiešsaistes pieteikuma formu.

Savukārt 13. maijā plkst. 11.00 līdz 15.00 aicināsim piedalīties pārgājienā Siguldas apkārtnes mežainajās nogāzēs un gravās, kopā ar pieredzējušo dabas eksperti Ilzi Kukāri un izzināsim dabas vērtības Gaujas senlejā. Ielūkosimies zināmajā un pētīsim maz zināmo nogāžu-gravu mežu noslēpumu grāmatu.

Aicinām ikvienu interesentu, kam nacionālais parks sirdī un prātā, iesaistīties un atzīmēt Gaujas NP jubilejas gadu! Sekojiet informācijai, un tiekamies dabā!

Gaujas Nacionālais parks ir pirmais un vecākais nacionālais parks Latvijā, kas šogad atzīmē izveides 50. gadadienu. Vienlaikus tas ir arī populārākais dabas tūrisma galamērķis, kas apmeklētājus vilina ar krāšņo Gaujas senleju, Latvijas lielākajiem devona smilšakmens iežu atsegumiem un noslēpumainām alām tajos. 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Maija beigās Liepājā norisināsies forums "Investīcijas nākotnes talantos"
Maija beigās Liepājā norisināsies forums "Investīcijas nākotnes talantos"

Šā gada 31.maijā, plkst.11 Liepājā norisināsies forums "Investīcijas nākotn...

Jau trešo gadu iedzīvotāji tiek aicināti svinēt lauku ziedēšanas svētkus.
Jau trešo gadu iedzīvotāji tiek aicināti svinēt lauku ziedēšanas svētkus.

Jau trešo gadu pēc kārtas biedrība “Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecī...

Pagarina pieteikšanos strādājošo mācībām digitālo prasmju apguvei
Pagarina pieteikšanos strādājošo mācībām digitālo prasmju apguvei

Ņemot vērā plānotās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka attāl...

LLKC izaicina: māksliniek, – apglezno govis!
LLKC izaicina: māksliniek, – apglezno govis!

Līdz 20. maijam Latvijas mākslas skolu, koledžu, Mākslas akadēmijas absolve...