, .
cloudy 10.2℃
Vārda dienu svin: Armands, Armanda

"Rēzeknes dzirnavnieks": Gads graudkopībā bijis labs

LETA , 23-12-2020
"Rēzeknes dzirnavnieks": Gads graudkopībā bijis labs

Aizejošais gads graudkopībā bijis labs, atzina Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) AS "Rēzeknes dzirnavnieks" vadītājs Arvīds Zelčs.

Viņš uzskata, ka graudkopībai gads bija labs, kā arī bija ļoti labvēlīgi laikapstākļi ražas novākšanas laikā. Pirmā graudaugu krava uzņēmumā tika piegādāta 13.jūlijā, un arī šogad pieņemšanu uzņēmums organizēja diennakts režīmā.

"Daudzu gadu pieredze rāda, ka tādā režīmā nepieciešams strādāt vidēji 14 dienas sezonā. Uzskatu, ka autotransporta rinda virzījās ātri - ja pagājušajā sezonā stundā varējām pieņemt 20 transporta vienības, tad šī gada sezonā pat līdz 25 transporta vienībām. Tas ir nebijis rekords - 356 kravas un 6,6 tūkstoši tonnu vienā diennaktī," norādīja Zelčs.

Līdz ar to šajā sezonā uzņēmumā kopā ar bioloģiskiem graudiem ieveda 153 000 tonnu graudu, kas ir par 10 000 tonnu vairāk nekā iepriekšējā gadā. Galvenā ievestā kultūra bija kvieši - 90 000 tonnu, no tiem 65% atbilstoši pārtikas kvalitātei.

"Rēzeknes dzirnavnieka" galvenie sadarbības partneri ir četras graudu kompānijas - SIA "Scandagra Latvia", LPKS "Latraps", SIA "Elagro Trade" un SIA "Baltic Agro". Šie uzņēmumi iepērk visus uzņēmumā ievestos graudus.

"Ar šiem uzņēmumiem mums ir gadu desmitiem ilga un abpusēji veiksmīga sadarbība. Tomēr tikpat svarīgi sadarbības partneri ir zemnieku saimniecības. Mums graudus piegādā pat saimniecības, kas atrodas 100 kilometru attālumā no Rēzeknes, tais skaitā 1200 konvenciālo graudu audzētāji un 260 bioloģiskās saimniecības," informēja Zelčs.

Pakalpojumiem, kas saistīti ar graudu pirmapstrādi, ir sezonāls raksturs, un no kopējā uzņēmuma apgrozījuma tie veido 55%.

"Rēzeknes dzirnavnieka" graudu uzglabāšanas kapacitāte ir 85 000 tonnu, no tām 15 000 uz laukumiem zem klajas debess. Tāpēc graudu iepirkšanas kompānijas jau sezonas sākumā sāk graudu izvešanu uz ostām, lai gan arī tur pietrūkst noliktavu. "Ir gandrīz neiespējami noteikt datumu, kad kuģi pasūtīt uzkraušanai, lai uzkrautu 70 000 tonnu graudu. Kuģa dīkstāve ir ļoti dārga," atzina Zelčs.

Viņš klāstīja, ka ir uzņēmumi, kuri nākamā gada ražai palielinās noliktavu kapacitāti ostās. Tas nozīmē, ka nevajadzēs bremzēt graudu pieņemšanu arī "Rēzeknes dzirnavniekā".

Zelčs kā ieguvumu vērtē pievienošanos RSEZ, kas nozīmē ne tikai būtiskus nodokļu atvieglojumus un līdzfinansējumu dažādiem projektiem, bet arī palīdzību sadarbības partneru piesaistē. Tāpat neesot iedomājams sekmīgi strādāt arī bez sadarbības ar pašvaldībām.

RSEZ informēja, ka jau septīto gadu pēc kārtas "Rēzeknes dzirnavnieks" ieguvis pirmo vietu RSEZ nominācijā "Gada uzņēmums" mazo uzņēmumu kategorijā. Uzņēmumam piešķirtas arī citas nominācijas.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "Rēzeknes dzirnavnieka" apgrozījums pērn ir bijis 4,142 miljoni eiro, bet peļņa 1,149 miljoni eiro.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Iespēja pieteikties atbalstam ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai
Iespēja pieteikties atbalstam ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai

Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina iesniegt projektu pieteikumus pasākuma...

Amerikāņi domātu, ka ar savu zemi mēs esam miljonāri
Amerikāņi domātu, ka ar savu zemi mēs esam miljonāri

Šodienas lauksaimnieks nav tas, kas bija pirms desmit gadiem – laukos tagad...