, .
cloudy 8.8℃
Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Ražības pamatā laba plānošana

Elīna Grase , 21-12-2022
Ražības pamatā laba plānošana

Renārs Kunigs-Salaks ir lauksaimnieks jau trešajā paaudzē. Sācis ar darbu ģimenes saimniecībā, triecientempā apguvis agronomiju izmēģinājumstacijās Latvijā un Anglijā, tagad jau vairāk nekā gadu strādā uzņēmumā Innvigo kā biznesa klientu menedžeris Latvijā.

– Vai jau bērnībā zināji, ka kļūsi par agronomu?
– Es nāku no lauksaimnieku ģimenes un jau no bērnības esmu strādājis un vasaras pavadījis laukos. Mani vecvecāki bija lauksaimnieki, mamma ir un patēvs bija lauksaimnieks, līdz ar to lauksaimniecība ir ģimenes tradīcija. Pusaudža gados man šķita apnicīgi katru vasaru obligāti pavadīt strādājot un ka brīvs laiks ir tikai tad, kad līst lietus. Gribēju savu dzīvi saistīt ar kaut ko citu, nevis lauksaimniecību. Pamēģināju dažādus darbus, sabiju arī par bārmeni Rīgā. Labi, ka man bija iespēja pamēģināt kaut ko citu, jo tas ļāva saprast, ka lauksaimniecība tomēr ir tā joma, ar ko vēlos saistīt savu nākotni.

Bez nodoma strādāt tieši lauksaimniecības nozarē pieteicos uz mārketinga pozīciju uzņēmumā BASF Agro, kur gan nedabūju noskatīto vakanci, bet tiku pieņemts darbā par agronoma palīgu. Paralēli darbam BASF Agro Latvijas Lauksaimniecības universitātē apguvu agronomiju un praktizējos izmēģinājumstacijā Anglijā. Tā triecientempā padziļināti apguvu agronomiju un kļuvu par agronomu – konsultantu.

Ja neskaita darbu ģimenes saimniecībā, sešus gadus nostrādāju uzņēmumā BASF. Sākotnēji kā agronoma palīgs, tad agronoms – konsultants un pēdējo gadu mans darbs lielākoties bija izmēģinājumu centrā. Tad notika pārmaiņas ģimenē, kā dēļ nevarēju apvienot visus pienākumus. Vēlāk nāca piedāvājums no Innvigo. Apsverot iespējas, sapratu, ka šo darbu varu apvienot ar darbu un pienākumiem ģimenes saimniecībā.
 

– Strādāji izmēģinājumstacijā Anglijā. Ar ko bija saistīts šis darbs? Kādi bija tavi novērojumi?
– Tas bija plaša spektra darbs. Piedalījos izmēģinājumu veikšanā – uz lauka skaitījām nezāles, veicām slimību uzskaites, vērtējām riskus un analizējām rezultātus. Papildus tam man bija iespēja kopā ar vietējiem agronomiem apskatīt dažādu Anglijas reģionu saimniecības un redzēt, kāda tur ir saimniecību struktūra. Šī pieredze bija ļoti vērtīga, jo apguvu ne tikai agronomisko pusi, strādājot ar izmēģinājumiem, bet arī tehnoloģisko pusi, redzot, kā strādā saimniecībās.

Augu slimības un rezistence Anglijā pirms vairākiem gadiem...

 

 

Pilnu interviju lasiet decembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle

Piena lopkopībā diezgan bieži sastopamies ar apzīmējumu kombinētās šķirnes....

Domāt, mainīties un pastāvēt
Domāt, mainīties un pastāvēt

Lauksaimniecības nozaru un zemnieku saimniecību attīstībā bieži varam pārli...

SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos
SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos

Latvijas piensaimniecību pēdējo divdesmit, trīsdesmit gadu laikā skārušas ...

Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai
Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai

Ar katru gadu elektroenerģija kļūst aizvien būtiskāks resurss jebkurā saimn...