, .
cloudy 17.3℃
Vārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Pēc nedēļas Bauskā notiks Latvijas vīnogu izstāde

LETA , 15-09-2022
Pēc nedēļas Bauskā notiks Latvijas vīnogu izstāde

Pēc nedēļas, 24.septembrī, sesto gadu pēc kārtas Bauskas pils vecās daļas pagalmā savas izaudzētās ogas izstādīs lielākie Latvijas vīnogu audzētāji, informēja Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrībā.

Septembris Latvijā katru gadu ir vīnogu ražas mēnesis, kad notiek arī izstādes, kurās tiek vērtēts, kāds šis gads ir bijis vīnkopjiem. Neskatoties uz untumaino vasaru - sākumā auksto un tad karsto, vīnogas ir padevušās labas.

Interesenti aicināti pils pagalmā ne vien apskatīt vairāk nekā 150 šķirņu dažādās Latvijas vietās audzētu vīnogu paraugus, bet arī pagaršot tās un savas zināšanas vīnogu audzēšanā papildināt sarunās ar vīnkopjiem.

Izstādē piedalīsies vīnogu audzētāji no Bauskas ar vairāk nekā 20 gadu stāžu Gatis Kužums, kura kolekcijā ir teju 500 galda vīnogu šķirnes, Ģirts Miķelsons, kas audzē pamatā vīna šķirnes vīnogas un Gunta Niedra, kurai Tukuma novada "Mazburkās" pieder lielākais Latvijas vīnogu dārzs.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Borga – uzticams partneris jūsu lauksaimniecības angāru būvniecībai
Borga – uzticams partneris jūsu lauksaimniecības angāru būvniecībai

Borga ir tērauda konstrukciju ražotājs no Zviedrijas ar vairāk nekā 50 gadu...

Atbalsta iespējas akvakultūrā
Atbalsta iespējas akvakultūrā

Lauku atbalsta dienests (turpmāk - LAD) no 2025. gada 10. oktobra līdz 15.d...

Nepārbaudīts sēklas materiāls, inficēta augsne – kļūda, kas maksā dārgi
Nepārbaudīts sēklas materiāls, inficēta augsne – kļūda, kas maksā dārgi

Vai zināji, ka, stādot kartupeļus no veikala vai "no kaimiņa", vari neapzin...