, .
cloudy 2.7℃
Vārda dienu svin:

Pavasara darbi ganībās

Kornēlija INDĀNE , 16-05-2023
Pavasara darbi ganībās

Pavasaris jau ir uz sliekšņa, tādēļ laiks plānot, kādus darbus būtu nepieciešams veikt ganībās, lai jaunajā sezonā tās būtu produktīvas un sniegtu atdevi. Ir darbi, kas jāveic tūlīt pēc sniega nokušanas, ir arī citi darbi, kuri jāveic vēlāk. Daudzas lietas jau ir labi zināmas un tiek darītas, tomēr svarīgi atcerēties, ka laicīga darbu plānošana un izvērtēšana ir solis uz panākumiem.

Ganību apsaimniekošana ir uzdevums visam gadam. Pavasarī veiktie mēslošanas un kopšanas pasākumi var pozitīvi ietekmēt ganību produktivitāti visu sezonu. Visiem zināms, ka labi uzturētas ganības ir viens no priekšnosacījumiem lauksaimniecības dzīvnieku produktivitātei. Tās ir ne tikai mājvieta ganīšanas sezonā, bet arī viens no galvenajiem un ekonomiski izdevīgākajiem, kā arī vērtīgākajiem barības avotiem. Uzlabojot ganību kvalitāti, var rast iespēju palielināt dzīvnieku skaitu un celt to produktivitāti.

Jau ziemā jāizvērtē, kāds būs lopu skaits ganībās katrā grupā, aptuvenais ganīšanas plāns, kā arī tas, cik daudz kopumā varēs atļauties izdarīt, jo ganību apsaimniekošanai ir nepieciešams finansiāls ieguldījums. Īpaši svarīgi savlaikus pieņemt šos lēmumus ir saimniecībās, kur lopus laiž ganībās visu sezonu.

Augsnes analīzes un mēslošana
Būtisks solis ganību uzlabošanai ir augsnes analīzes. Augsne ir labas ganību apsaimniekošanas pamats. Svarīgi noskaidrot minerālvielu līmeni un augsnes pH. Pirms plānot mēslošanu, svarīgi saprast, kas tieši trūkst konkrētajai platībai. Analīzes ieteicams veikt reizi 3 gados, un pavasaris ir piemērots laiks,...

 

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu

Jautājums: Vai fiziskai personai ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (...

Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības
Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības

2020. gadā aptuveni 4.5 % no kopējā Eiropas Savienībā nodarbināto skaita, a...

ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze
ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze

Devāmies uz Dienvidkurzemes novada Nīcas pagasta zemnieku saimniecību Birzm...