, .
partlycloudy_day 11.4℃
Vārda dienu svin: Armands, Armanda

Pārtrauks saldētas augu izcelsmes produkcijas ievešanu caur robežkontroles punktiem "Silene" un "Latvijas pasts"

LETA , 01-04-2021
Pārtrauks saldētas augu izcelsmes produkcijas ievešanu caur robežkontroles punktiem "Silene" un "Latvijas pasts"

No šodienas tiks pārtraukta saldētas un atdzesētas augu izcelsmes produkcijas ievešana Latvijā caur robežkontroles punktiem "Silene" un "Latvijas pasts".

Līdztekus mainīts darba laiks robežkontroles punktiem "Lidosta "Rīga"" un "Liepājas osta".

Zemkopības ministrija (ZM) skaidro, ka līdz šim tikai dzīvnieku izcelsmes produktu kontrolei un uzglabāšanai robežkontroles punktu infrastruktūrā bija jāparedz sūtījumu uzglabāšanas telpas atbilstoši trīs temperatūras režīmiem - apkārtējās vides temperatūras, saldētas un atdzesētas produkcijas uzglabāšanas režīmam. Savukārt 2019.gadā Eiropas savienībā (ES) izstrādāta regula, kas noteic, ka turpmāk šādas uzglabāšanas telpas būs jānodrošina arī augu izcelsmes pārtikas produktu kontrolei un uzglabāšanai.

Līdztekus ZM norāda, ka lielākajā daļā robežkontroles punktu nebūs nepieciešamas izmaiņas, jo robežkontroles punktu infrastruktūra atbilst dažādu temperatūras režīmu produktu kontrolei. Tomēr produktus, kurus pārvadā temperatūras režīmā "saldēts" un "atdzesēts", kā arī zāles, kurām nepieciešams ievērot īpašu temperatūras režīmu, caur robežkontroles punktiem "Silene" un "Latvijas pasts" vairs ievest nedrīkstēs, jo šajos punktos nav atbilstošas infrastruktūras produktu kontrolei un uzglabāšanai, ja sūtījums tiek aizturēts.

Ministrijā, apkopojot pēdējo trīs gadu statistiku, secināts, ka šādu produktu sūtījumu caur robežkontroles punktu "Latvijas pasts" nav bijis.

Savukārt robežkontroles punktā "Silene" šādi sūtījumi ir tikuši kontrolēti, kas nozīmē, ka par sūtījumu atbildīgajiem operatoriem to ievešanai ES teritorijā būs jāizvēlas citi robežkontroles punkti. Saldētu un atdzesētu produktu ievešana nākotnē būs iespējama, ja robežkontroles punktā "Silene" tiks veikti infrastruktūras uzlabojumi, uzsver ZM.

Līdztekus veterinārās kontroles punktā "Lidosta "Rīga"" turpmāk notiks laikā no plkst.9 līdz 21, saglabājot iespēju sūtījumu veterināro kontroli veikt laikā no plkst.21 līdz 9, ja par šādu nepieciešamību 24 stundas iepriekš būs saņemta informācija no atbildīgā operatora vai tā pilnvarotas personas.

Savukārt, tā kā robežkontroles punktā "Liepājas osta" pārtikas, fitosanitāro un dzīvnieku barības sūtījumu apjoms ir neliels un pēdējo trīs gadu laikā tas ir samazinājies, šajā punktā turpmāk veterinārās kontroles būs iespējams veikt laikā no plkst.9 līdz 18.

ZM skaidro, ka par katru robežkontrolei pakļautu sūtījumu Eiropas Komisijas vienotajā datu apmaiņas sistēmā TRACES tiek saņemti iepriekšējie paziņojumi par gaidāmo robežkontrolei pakļauto sūtījumu, tādēļ robežkontroles punktu darba laika saīsināšana apgrūtinājumu sūtījumu robežkontroles pakalpojuma saņemšanai neradīs.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Iespēja pieteikties atbalstam ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai
Iespēja pieteikties atbalstam ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai

Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina iesniegt projektu pieteikumus pasākuma...

Amerikāņi domātu, ka ar savu zemi mēs esam miljonāri
Amerikāņi domātu, ka ar savu zemi mēs esam miljonāri

Šodienas lauksaimnieks nav tas, kas bija pirms desmit gadiem – laukos tagad...