, .
cloudy -0.5℃
Vārda dienu svin: Aivars, Valērijs

Pārskats par mežsaimniecisko darbību jāiesniedz līdz 1. februārim

Zemkopības ministrija , 20-01-2023
Pārskats par mežsaimniecisko darbību jāiesniedz līdz 1. februārim

Valsts meža dienests atgādina – meža īpašniekiem, kuri 2022. gadā savā mežā veikuši saimniecisko darbību, līdz 1. februārim dienestā jāiesniedz pārskats.

Saskaņā ar Meža likuma 29. panta otro daļu meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir katru gadu līdz 1. februārim informēt Valsts meža dienestu par iepriekšējā kalendāra gadā veikto mežsaimniecisko darbību. Pārskatu par koku ciršanu, jaunaudžu kopšanu, meža atjaunošanu vai meža ieaudzēšanu var iesniegt gan elektroniski, gan papīra formātā.

Meža īpašnieki un tiesiskie valdītāji aicināti izmantot iespēju iesniegt pārskatu tiešsaistē Meža valsts reģistrā https://gis.vmd.gov.lv/. Lai atvieglotu darbu reģistrā, dienests ir izveidojis lietošanas video pamācību:

Meža ieaudzēšanas pārskats

Meža atjaunošanas pārskats

Jaunaudžu kopšanas pārskats

Pārskats par koku ciršanu

Valsts meža dienests atgādina, ka pārskata iesniegšana tiešsaistē Meža valsts reģistrā ļauj īpašniekiem ietaupīt laiku un citus resursus, kā arī palīdz samazināt administratīvo slogu dokumentu apritē. Tomēr joprojām klientiem ir saglabāta iespēja iesniegt dokumentus klātienē mežniecībās, vai nosūtot ar pasta starpniecību. Tāpat pārskatu par mežsaimniecisko darbību var noformēt kā elektronisku dokumentu, parakstīt ar drošu elektronisko parakstu, un nosūtīt uz tuvākās mežniecības oficiālo e-pasta adresi. Pārskatu iesniegšanai var izmantot  dienesta sagatavotas veidlapas.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas atrodas zemkopības ministra padotībā. Dienests uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LAD mobilajai lietotnei jauna funkcionalitāte
LAD mobilajai lietotnei jauna funkcionalitāte

Lauku atbalsta dienests mobilajā lietotnē klientu ērtībai ir ieviesis jaunu...

Zemnieku saeima tikās ar klimata un enerģētikas ministru
Zemnieku saeima tikās ar klimata un enerģētikas ministru

Janvāra beigās biedrības “Zemnieku saeima” (ZSA) pārstāvji tikās ar Klimata...

Turpinās pētījums par kālija humātu un tā izmantošanu slaucamo govju ēdināšanā
Turpinās pētījums par kālija humātu un tā izmantošanu slaucamo govju ēdināšanā

Globālais pieprasījums pēc lopkopības produktiem, kas cilvēka uzturam ir sv...