, .
Vārda dienu svin: Konrāds, Sebastians

Papildina kārtību informācijas apkopošanai par lauksaimniecības produktu cenām

LETA - 2020-10-21 11:29:14
Papildina kārtību informācijas apkopošanai par lauksaimniecības produktu cenām

Lai izpildītu Eiropas Komisijas (EK) noteiktās prasības, tiks papildināta kārtība, kādā tiek vākta un apkopota informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem attiecīgā pārskata periodā, otrdien lēma valdība.

Lauka pupu un zirņu pārstrādātājiem un pircējiem reizi mēnesī būs jāsniedz informācija Agroresursu un ekonomikas institūtam (AREI) par vidējo iepirkuma cenu un apjomu, savukārt vistu olu ražotājiem būs jāsniedz izvērstāka informācija par vidējām olu cenām un saražoto apjomu, tās dalot pa dējējvistu audzēšanas metodēm.

Tāpat turpmāk mājputnu gaļas ražotājiem AREI būs jāsniedz papildu informācija par cāļa gaļas izcirtumu - krūtiņas filejas un kājas - vidējo vairumtirdzniecības cenu, bet rapša pārstrādātājiem būs jāsniedz Lauku atbalsta dienestam (LAD) informācija par krājumu izmaiņām, izlietoto realizētās produkcijas apjomu un zudumiem.

EK ar iniciatīvu par tirgus caurskatāmību pārtikas piegādes ķēdē nāca klajā 2017.gadā, un tā ir saistīta ar godīgas konkurences un kooperācijas jautājumiem. Tās galvenais mērķis ir samazināt nevienmērīgo informācijas sadalījumu pa visiem pārtikas piegādes ķēdes posmiem. Pašlaik EK rīcībā ir daudz informācijas par lauksaimniekiem un patērētājiem, bet pietrūkst informācijas par tā dēvēto vidusposmu - pārstrādi - un saistībām starp pārstrādātāju un tirgotāju. Paplašinot datu vākšanu un izplatīšanu, tiks uzraudzīta cenu pārnese visā pārtikas piegādes ķēdē, un tirgus dalībnieki varēs labāk izprast tās darbību, nodrošinot vispārēju ekonomisko efektivitāti.

Izmaiņas stāsies spēkā 1.janvārī.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem

Nākamā gada pavasarī Ukrainas lauksaimniekiem būs pieejami trīs e-vides tāl...

Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus
Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus

Zemkopības ministrija (ZM) aicina iedzīvotājus, valsts un pašvaldību instit...