, .
cloudy 28.1℃
Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

OtankiMill.eu Latvijā atdzīvina un attīsta cukurbiešu audzēšanas nozari

SIA “Otaņķu Dzirnavnieks” , 19-09-2023
OtankiMill.eu Latvijā atdzīvina un attīsta cukurbiešu audzēšanas nozari

SIA “Otaņķu Dzirnavnieks” - pazīstams ar zīmolu OtankiMill.eu - ir ģimenes uzņēmums, kurš kopš neatkarības atjaunošanas darbojies graudkopībā un graudaugu pārstrādē. Bet, paplašinot pakalpojumu klāstu un 2017. gadā noslēdzot vērienīgu sadarbības līgumu ar vadošo Baltijas cukura pārstrādes uzņēmumu "Nordic Sugar Kedainiai AB" Lietuvā par cukurbiešu novākšanu, kraušanu un piegādi, OtankiMill.eu no 2017. gada veiksmīgi darbojas arī cukurbiešu nozarē. Šonedēļ Baltijā sākas biešu rakšana, un uzņēmums ir pilnībā gatavs jaunajai sezonai, lai klientiem secīgi un laikā nodrošinātu biešu novākšanu, pārkraušanu un loģistiku.

2023. gada cukurbiešu sezonu, divkāršojoties biešu novākšanas un pārkraušanas apjomiem, SIA “Otaņķu Dzirnavnieks” sācis ar 1,3 milj. lielām investīcijām. “Uzņēmums papildinājis savu esošo četru vienību biešu vākšanas un pārkraušanas traktortehnikas parku ar divām jaunām traktortehnikas vienībām - ‘Ropa Tiger S6’ cukurbiešu novākšanas tehniku un ‘Ropa Maus 6’ cukurbiešu pārkraušanas/attīrīšanas iekārtu. Šīs investīcijas būtiski palielinās OtankiMill.eu biešu vākšanas un loģistikas veiktspēju, ņemot vērā to, ka šogad plānojam apkalpot 45% no "Nordic Sugar Kedainiai AB" apjoma, kas ir divreiz vairāk nekā pērn,” pauž SIA “Otaņķu Dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Ričards Riepšs.

SIA “Otaņķu Dzirnavnieks” apkalpo klientus Lietuvā un Latvijā. Veiksmes atslēga nozares stabilai attīstībai ir trīspusēja ieinteresētība un sadarbības attiecības starp ražotāju, audzētāju un novākšanas/pārkraušanas/loģistikas pakalpojumu sniedzēju. “Šajā sadarbības modelī, OtankiMill.eu nodrošinot novākšanas, pārkraušanas un loģistikas pakalpojumus, varu ar pilnu pārliecību droši apgalvot, ka mūsu uzņēmuma darbība nozarē ir bijusi izšķiroša, lai Latvijā atsāktos cukurbiešu audzēšana, kas vēsturiski mūsu valstī ir bijusi tradicionāla lauksaimniecības nozare. To apliecina arī skaitļi, proti, ja 2017. gadā cukurbietes industriālām vajadzībām neaudzēja vispār, tad 2023. gadā to audzēšanas platība sasniedz jau 2500 ha,” ar gandarījumu atzīst Ričards Riepšs. Riepša viedokli papildina arī uzņēmuma Ingleby Dobele Agro SIA tehniskais vadītājs Edvīns Želvis, kurš uzsver, ka sadarbība uzsākta un pirmās cukurbietes iesētas, jo biešu audzēšana ir atbilstoša Latvijas klimatam un labi derīga pareizai augsekas veidošanai. Želvis min, ka šajā audzēšanas – novākšanas/loģistikas – ražošanas sadarbības ciklā “būtiskākais ir tas, ka mums bietes atliek izaudzēt un nogādāt lauka malā, jo pārējo nodrošina mūsu partneri, līdz ar to varam neuztraukties. Mums kā audzētājiem lielākās rūpes sagādā mainīgie rudens laika apstākļi, kas var apgrūtināt biešu rakšanas procesu, arī loģistiku.” Uzņēmums ir lielākais cukurbiešu audzētājs Latvijā, šajā sezonā kultūru audzējot 1400 ha platībā.

Šis gads, ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, ir bijis salīdzinoši slikts graudaugu kultūrām, bet cukurbiešu kultūrām ir laba raža gan Lietuvā, gan Latvijā. Sarunas noslēgumā Riepšs uzsver, ka cukurbiešu audzēšanai saredz pozitīvu attīstību. “Sakarā ar ES zaļo kursu lauksamniecībā cukurbiešu nozarei ir iespējamas spēcīgas attīstības perspektīvas Baltijas valstīs. Tāpat cukurbietes ir laba alternatīva augu sekai, un tās ir ļoti labi piemērotas mūsu klimatiskajiem apstākļiem. Ceru, ka arvien vairāk saimniecību pievērsīsies cukurbiešu audzēšanai un izmantos to potenciālu, ko sniedz mūsu izstrādātais sadarbības modelis, kā arī novērtēs kopējo ieguvumu lauksaimniecības kultūru dažādošanā un videi draudzīgas saimniekošanas veicināšanā.”

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Traktortehnikas īpašniekiem pieejams vairāk digitālo pakalpojumu
Traktortehnikas īpašniekiem pieejams vairāk digitālo pakalpojumu

Valdība,16. jūlijā, apstiprinājusi grozījumus traktortehnikas, tās piekabes...

Veiktas 400 pārbaudes dažādās vietās, bakteriālā iedega konstatēta sešos saimniekaugu paraugos
Veiktas 400 pārbaudes dažādās vietās, bakteriālā iedega konstatēta sešos saimniekaugu paraugos

Šobrīd Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) inspektori visā Latvijas te...

Līdz 31. jūlijam iespējams pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai
Līdz 31. jūlijam iespējams pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai

Līdz šī gada 31. jūlijam primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, la...

Rapšos konstatēta fitoplazma
Rapšos konstatēta fitoplazma

Šogad daudzos ziemas rapša sējumos Kurzemē un Zemgalē novēroti atsevišķi, n...