Oktobrī notiks biedrības "Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija" (LBLA) organizētās divu dienu mācības Zemgales reģionā "Bioloģiskā augļkopība" ar apakštematu "Augļkopība un pārstrāde bioloģiskās lauksaimniecības sistēmā", liecina biedrības publiskotā informācija.
Mācību notiks 7.oktobrī un 8.oktobrī APP "Dārzkopības institūtā" Krimūnu pagastā un zemnieku saimniecībā "Pienjāņi" Vecumnieku novada Skaistkalnes pagastā.
Mācības pasniegs "Dārzkopības institūta" vadošais pētnieks Edgars Rubauskis un "Dabas Gardumi" saimniece un topošā pārtikas zinātniece Ieva Spriža.
Mācības ietver gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības. Tajās tiks aplūkoti vairāki temati, tostarp augļu un ogu dārzu ierīkošana un kopšana, iegūtās ražas pārstrāde, glabāšana un realizācija. Tāpat lektori vēstīs par atsevišķu šķirņu priekšrocībām un izvēles nosacījumiem.
Pieteikties mācībām par bioloģisko augļkopību var aizpildot reģistrēšanās veidlapu tīmekļvietnē "lbla.lv".
Visiem mācību dalībniekiem, kuri būs apmeklējuši vismaz 75%, tiks izsniegts apliecinājums.
Mācības atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.
LauksaimniecībaSaimniecības pārvaldības programma Lely Horizon ļauj ne tikai kāpināt saimn...
LauksaimniecībaStraujš atkušņa periods, intensīvi nokrišņi un stiprs vējš. Plūdi var nodar...
Lauksaimniecība3. martā, valdība apstiprināja grozījumus lopbarības un labības augu sēklau...
LauksaimniecībaLatvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) uzsāk Eiropas Lauks...