, .
partlycloudy_night 11.7℃
Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Notiks konference par kaņepju sēklu audzēšanu un pārstrādi

LETA , 05-02-2021
Notiks konference par kaņepju sēklu audzēšanu un pārstrādi

Šodien notiks konference par kaņepju sēklu audzēšanu, pārstrādi un pielietojumu, liecina Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) publiskotā informācija.

Konference "Kaņepes sēklai - audzēšana, pārstrāde un pielietojums" tiešsaistē notiks šodien no plkst.10 līdz 14.

Konferencē AREI vadošā pētniece Arta Kronberga stāstīs par "Sēklas kaņepju audzēšana bioloģiskajā lauksaimniecībā" pētījuma rezultātiem, savukārt pieredzē par kaņepju audzēšanu sēklu ieguvei dalīsies zemnieku saimniecības "Lojas" īpašnieks Mareks Bērziņš. Līdztekus kaņepju produktu ražošanas uzņēmuma "Transhemp" valdes loceklis Ivars Auziņš stāstīs par kvalitātes prasībām kaņepju sēklu pārstrādei.

Tāpat konferencē piedalīsies ekspertes, kuras vērtēs Latvijā audzēto kaņepju sēklu pielietojamību pārtikā un kosmētikā - Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore un dietoloģe Laila Meija, kā arī Latvijas Universitātes lektore un pētniece Anna Ramata-Stunda.

Konferences tiešraide būs skatāma tīmekļvietnē "laukutikls.lv" un AREI "Facebook" lapā.

Konference "Kaņepes sēklai - audzēšana, pārstrāde un pielietojums" tiek organizēta Eiropas Inovāciju partnerības projekta "Pārtikas kaņepju audzēšanas, pirmapstrādes tehnoloģiju izstrāde un produkcijas kvalitātes uzlabošana uzņēmumu ilgtspējības un ekonomisko rādītāju uzlabošanai" ietvaros.

AREI ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārraudzīta iestāde. Institūtu izveidoja Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta, Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūta, Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta un Latvijas Valsts augļkopības institūta reorganizācijā.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Iespēja pieteikties atbalstam ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai
Iespēja pieteikties atbalstam ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai

Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina iesniegt projektu pieteikumus pasākuma...

Amerikāņi domātu, ka ar savu zemi mēs esam miljonāri
Amerikāņi domātu, ka ar savu zemi mēs esam miljonāri

Šodienas lauksaimnieks nav tas, kas bija pirms desmit gadiem – laukos tagad...