, .
cloudy 19.1℃
Vārda dienu svin: Līga

Noticis konkursa “Sakoptākais mežs” otrais izbrauciens

Latvijas Meža īpašnieku Biedrība , 22-08-2023
Noticis konkursa “Sakoptākais mežs” otrais izbrauciens

Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa „Sakoptākais mežs" žūrija 17. augustā devās jau otrajā mežu īpašumu vērtēšanas izbraukumā. Šajā izbraucienā žūrijas locekļi devās Vidzemes virzienā, lai vērtētu meža īpašumu „Krūmiņi" un “Sildibenes” Cēsu novadā, kā arī “Kļaviņas 21A” Saulkrastu novadā. Noslēdzošais žūrijas izbraukums notiks jau šonedēļ – 24. augustā. 

31 hektāru lielajā dzimtas īpašumā “Krūmiņi” saimnieko Kristīna Sprūdža ar vīru Edmundu. Lai arī īpašums atrodas Gaujas nacionālā parka ainavu aizsardzības un dabas lieguma teritorijā, kas uzliek papildu atbildību, īpašnieki ir iepazinuši dabas aizsardzības normatīvo aktu dažādās šķautnes un meža uzturēšanai pieiet ar lielām rūpēm un mīlestību.

Īpašumā “Sildibenes” darbojas Liene un Ivo Pušpuri. Mīlestība pret mežu saimniekiem ir jau sen, un tādēļ viņi pirms pieciem gadiem, līdztekus dzimtas īpašumiem, iegādājās arī 8 hektārus lielo īpašumu “Sildibenes”: “Mēs noteikti varam teikt, ka esam cilvēki ar mežu sirdī. Mēs ar prieku dalāmies savā pieredzē ar citiem.”

Savukārt Saulkrastu novadu šogad konkursā pārstāv saimnieks Dāvis Blankenbergs, kurš saimnieko īpašumā “Kļaviņas 21A”. Saimnieks ir parādījis, ka ar rūpīgu pieeju un dedzīgu attieksmi var sasniegt pozitīvus rezultātus meža apsaimniekošanā.

Konkursa ietvaros tiks organizēts vēl viens žūrijas izbraukums. Noslēdzošajā braucienā - 24.augustā žūrija dosies pie īpašuma “Pupmājas” saimnieka Ludzas novadā, “s.Muižnieki” saimnieka Krāslavas novadā un īpašuma “Gaismas” saimnieka Preiļu novadā.

Pēc apskates žūrija noteiks, kurš no visiem īpašumiem ir pelnījis „Sakoptākā meža” titulu. Rezultāti tiks pasludināti meža nozares ikgadējās gada balvas "Zelta čiekurs" pasākumā.

Mediju pārstāvji ir aicināti pievienoties arī pēdējam žūrijas izbraukumam, klātienē iepazīstoties ar mežu īpašniekiem, konkursa organizētājiem, kā arī žūrijas pārstāvjiem.

Konkursanti tika vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Notikuma mērķis ir apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos un veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sāksies stirnu āžu medību sezona
Sāksies stirnu āžu medību sezona

Šā gada 1. jūnijā sāksies stirnu āžu medību sezona. Savukārt stirnu kazu un...

Uzdod savu jautājumu mežsaimniecības konsultantam
Uzdod savu jautājumu mežsaimniecības konsultantam

Uzdod savu jautājumu par kādu ar mežsaimniecību saistītu tēmu - MKPC konsul...

Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība
Dižkoka aizsardzība ir zemes īpašnieka pienākums un atbildība

Ikvienam zemes īpašniekam būtu jāzina, ka viņš ir atbildīgs par dabas vērtī...

PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu
PVD veic meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu

Šonedēļ Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzsācis meža dzīvnieku vakc...