, .
cloudy -3.6℃
Vārda dienu svin: Ignats, Virgīnija

Mežsaimniecības gada konferences centrā – egļu astoņzobu mizgrauzis

LLKC , 10-11-2023
Mežsaimniecības gada konferences centrā – egļu astoņzobu mizgrauzis

Egļu astoņzobu mizgrauža izplatība un radītais kaitējums, iespējas un  metodes tā apkarošanai, koksnes cenu dinamika un pieejamais Eiropas Savienības (ES) atbalsts mežsaimniecībai būs šī gada Mežsaimniecības konferences uzmanības centrāPasākumu rīko Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Meža pakalpojumu centru (MKPC).

Konferenci 22. novembrī no pulksten 10.00 varēs vērot tiešsaistē www.laukutikls.lv un www.llkc.lv.  Konferenci ar uzrunu atklās LR Zemkopības ministrs Armands Krauze. Meža īpašniekiapsaimniekotāji, mežsaimnieki, nozares uzņēmēji un nozarē nodarbinātie aicināti reģistrēt dalību konferencēkā arī uzdot sevi interesējošos jautājumus ŠEIT.

Saistībā ar egļu astoņzobu mizgraužu izplatību konferencē varēs uzzināt ne vien par  kopējo situāciju ar kaitēkļa izplatību un šogad jau ieviestajiem pasākumiem masveida savairošanās ierobežošanai, bet arī par ierobežojumiem mežsaimnieciskajai darbībai egļu mežaudzēs, veicinot svaigi invadēto mežaudžu nociršanu. Speciālisti no Valsts meža dienesta un LVMI “Silava” iepazīstinās kā ar jau pieņemtajiem lēmumiem, tā par sagaidāmo rīcību 2024. gadā. Par situāciju kaimiņvalstīs ar egļu astoņzobu mizgraužu izplatību un tur īstenotajiem pasākumiem izplatības mazināšanai, informēs speciālisti no Lietuvas meža institūta un Zviedrijas meža aģentūras.

Konferencē varēs uzzināt par turpmāko ES atbalstu meža īpašniekiem saistībā arī ar šī gada dažādu cēloņu meža bojājumiem (sausuma, meža kaitēkļu u .c.), koksnes cenu dinamiku. Tāpat būs ieteikumi meža īpašniekiem, kas jāņem vērā, veicot augošu koku pārdošanu, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem un darījuma summa būtu atbilstoša cirsmas patiesajai vērtībai. Latvijā pieredzes bagātākais cirsmu izsoļu portāls Meža Birža informēs par savu pieredzi un ieteikumiem meža īpašniekiem veicot cirsmu pārdošanu izsolē. 

Meža īpašnieku kooperatīva “Mežsaimnieks” valdes priekšsēdētājs M. Dreija iepazīstinās ar  kooperatīva darbību, koksnes pārdošanas praksi, ieguvumiem un iespējām meža īpašniekiem, ko sniedz koksnes pārdošana caur kooperatīvu, to ilustrējot ar konkrētiem gadījumiem. Neiztrūkstošas būs aktualitātes par ES likumdošanu, kas var ietekmēt arī privāto meža apsaimniekošanu Latvijā.

Konferences programma

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Rudens darbi mežā
Rudens darbi mežā

Lai gan darbi mežā (mežaudzes apsekošana, augsnes gatavošana, kociņu stādīš...

Mizgrauža ierobežošanas pasākumi vērtējami pozitīvi
Mizgrauža ierobežošanas pasākumi vērtējami pozitīvi

Noslēgušies Valsts meža dienesta izsludinātie egļu astoņzobu mizgrauža masv...

Apkopoti ieteicamie preventīvie pasākumi vilku uzbrukumu mazināšanai
Apkopoti ieteicamie preventīvie pasākumi vilku uzbrukumu mazināšanai

Valsts meža dienests apkopojis ieteikumus preventīvajiem pasākumiem, kas va...

Izbūvēti aizsprosti Kreiču purva hidroloģiskā režīma atveseļošanai
Izbūvēti aizsprosti Kreiču purva hidroloģiskā režīma atveseļošanai

Natura 2000 teritorijā dabas liegumā “Kreiču purvs” AS “Latvijas valsts mež...