, .
heavyrainshowers_day 21.7℃
Vārda dienu svin: Valters, Renārs, Regnārs

Mantotā sirdslieta – zemnieku saimniecība Jaunliepas

Anda Purviņa , 21-07-2021
Mantotā sirdslieta – zemnieku saimniecība Jaunliepas

Zemnieku saimniecība Jaunliepas Iecavas novadā nodarbojas ar putnu un trušu audzēšanu gaļas ieguvei. Jaunie saimnieki Elīna un Andrejs Jefimovi saimniekošanu pārņēmuši no Elīnas vecmāmiņas. Liels palīgs darbos ir arī saimnieces tēvs Aleksandrs Gržibovskis.

Jaunliepām ir vairāk nekā 40 gadus sena vēsture. Mēs šo saimniecību mantojām no savas vecmāmiņas. Sākumā viņai bija govis, pēc tam vistas. Tad nolēma, ka varētu ar putnkopību nodarboties nopietnāk. Tāpēc 1992. gadā uzcēla kautuvi un sāka realizēt putnu gaļu. Vienlaikus vecmāmiņai bija arī ekskluzīvu putnu ganāmpulks, ko apbrīnot brauca ļaudis no malu malām. Mēs esam vairāk orientēti uz gaļas ražošanu, tādēļ ekskursantus neuzņemam, bet darbs saimniecībā, tāpat kā savulaik vecmāmiņai, arī mums kļuvis par sirdslietu.

Jaunliepās rosāmies visa ģimene – es, mans vīrs un tētis, kurš vairāk nodarbojas ar putnu audzēšanu un barošanu, jo viņam tas no savas mammas, kas dienu un nakti varēja pavadīt putnu kūtī un ņemties ar tiem kā ar bērniem. Mans lauciņš ir uzskaite un realizācija. Savukārt vīra pārziņā ir trušu un tītaru audzēšana,” saimniecības vēsturi un mūsdienas ieskicē jaunā saimniece Elīna.

Garaušiem zāli nedod
Trušu saime dzīvo kūtī pie mājas. Īpaši ar šķirnēm šeit neaizraujoties, pārsvarā visi ir krustojuma dzīvnieki, jo tā varot iegūt labākas kvalitātes gaļu, tikai saimes ciltstēvi gan tiekot izvēlēti no auntrušiem. „Trušu mātes ir visdažādākās, tās pārsvarā pērkam, lai izvairītos no tuvradniecības. Esam mēģinājuši audzēt arī Kalifornijas šķirni, kas ir viena no populārākajām gaļas trušu šķirnēm, bet mums tā nepatika, jo truši salīdzinoši ilgi auga,” stāsta...

 

 

 

Pilnu rakstu lasiet jūlija SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Aitu labsajūta − veiksmes atslēga
Aitu labsajūta − veiksmes atslēga

Aitas ir tie dzīvnieki, ar kuriem uzsākt darbību, lai saprastu, vai lopkopī...

Dzīves pamatam laukos – senču gēns
Dzīves pamatam laukos – senču gēns

Daudzu zemnieku saimniecību starts Latvijā notika aptuveni vienā laikā, 90....

Zemnieku saimniecība "Celmi" ražo sieru ar tradīcijām
Zemnieku saimniecība "Celmi" ražo sieru ar tradīcijām

Bauskas novada Codes pagasta zemnieku saimniecībā Celmi viesojos 17. februā...

Kāds ir šodienas mežs?
Kāds ir šodienas mežs?

Janvāra beigās divu dienu garumā norisinājās mežu nozares zinātniskā konfer...