, .
clearsky_night 17℃
Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Mājputnu un cūku audzētājiem bīstamo slimību novēršanai būs pieejams finansējums 197 560 eiro apmērā

LETA , 17-01-2022
Mājputnu un cūku audzētājiem bīstamo slimību novēršanai būs pieejams finansējums 197 560 eiro apmērā

Mājputnu un cūku audzētājiem bīstamo dzīvnieku un augu slimību novēršanai būs pieejams finansējums 197 560 eiro apmērā, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publiskotā informācija.

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludinājis projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumā "Dabas katastrofās un katastrofālos notikumos cietušā lauksaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un piemērotu profilaktisko pasākumu ieviešana", kur atbalstam profilaktiskajiem pasākumiem epizootiju un epifitotiju iespējamo seku mazināšanai pieejams finansējums 197 560 eiro apmērā.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumam "Dabas katastrofās un katastrofālos notikumos cietušā lauksaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un piemērotu profilaktisko pasākumu ieviešana"", apakšpasākuma mērķis ir sniegt atbalstu dzīvniekiem sevišķi bīstamo infekcijas slimību (epizootijas) un augu karantīnas organismu (epifitotijas) riska mazināšanai.

Dzīvniekiem sevišķi bīstamās infekcijas slimības jeb epizootijas ir, piemēram, mutes un nagu sērga, govju mēris, Āfrikas cūku mēris, klasiskais cūku mēris un putnu gripa. Tikmēr augu karantīnas organisms, kura iespējamo seku mazināšanai pieejams atbalsts, ir bakteriālā iedega.

Atbilstoši noteikumiem attiecināmās izmaksas var ietvert žogu, dezinfekcijas barjeru iegādes izmaksas, žogu un dezinfekcijas barjeru uzstādīšanas vai ierīkošanas izmaksas, kā arī dezinfekcijas paklāju, pulverizatoru, dezinfekcijas aprīkojuma, aizsargapģērba (izņemot vienreizlietojamo apģērbu), dzīvnieku līķu uzglabāšanai un sanitārās caurlaides ierīkošanai paredzēto slēgto konteineru iegādi.

Atbalstam var pretendēt tikai tirgum paredzētās primārās lauksaimniecības produkcijas ražotāji - mazie un vidējie uzņēmumi, kas vismaz vienu gadu realizē produkciju tirgū, ir reģistrēti Pārtikas un veterinārajā dienestā, un kas audzē ne vairāk kā 80 000 mājputnu vai ne vairāk kā 2000 cūku.

Projektu iesniegumus LAD apakšpasākumā "Atbalsts profilaktiskajiem pasākumiem, lai mazinātu epizootiju un epifitotiju iespējamās sekas" pieņems no 17.februāra līdz 17.martam.

Kārtā iesniegto projektu īstenošanas beigu datums ir viens gads no LAD lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Linas Agro atklāj internetveikalu!
Linas Agro atklāj internetveikalu!

SIA “Linas Agro” paplašina savu darbību un, atklājot jaunu interneta veikal...

Pētījums: 39 % darbinieku prioritāte ir darba un privātās dzīves līdzsvars
Pētījums: 39 % darbinieku prioritāte ir darba un privātās dzīves līdzsvars

Latvijā vairums (63 %) aptaujāto darbinieku atzīst, ka viņu prioritāte karj...

Muzeju nakts pasākums Pētera Upīša Dārzkopības muzejā
Muzeju nakts pasākums Pētera Upīša Dārzkopības muzejā

Pētera Upīša Dārzkopības muzejs pirmo reizi muzeja pastāvēšanas vēsturē pie...

Izsludināts Zemkopības ministrijas konkurss “Sējējs 2022”
Izsludināts Zemkopības ministrijas konkurss “Sējējs 2022”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina pieteikt lauku saimniekus un uzņēmējus, j...