, .
rainandthunder 20.3℃
Vārda dienu svin: Jēkabs, Žaklīna

LVM Kalsnavas arborētuma izziņas festivāls "Koku dabā"

Latvijas valsts meži , 23-08-2023
LVM Kalsnavas arborētuma izziņas festivāls "Koku dabā"

Kokiem, gluži tāpat kā cilvēkiem, piemīt dažādas rakstura iezīmes. To daba mēdz būt ļoti daudzšķautnaina un mainīga -  trausla, stingra, pamatīga, jūtīga un pat skaļa.

Lai atklātu unikālo, iepazītu koku dabu, to, cik daudzveidīgs ir koksnes materiāls, cik dažāda ir koksnes daba un to cik koks var būt neparasts, 26. augustā, aicinām uz neparasto koku dārzu - LVM Kalsnavas arborētumu, lai kopā darbotos vides izziņas festivālā “Koku dabā”.

Tuvāku un tālāku ceļu būs mērojuši dažādu amata prasmju lietpratēji. Tie rādīs, stāstīs un dos iespēju izmēģināt. Tas viss cildinot koka unikalitāti un parādot, cik šķietami neiespējamais var tapt īsts.

26. augustā, laikā no plkst.11.00 – 15.00, uz darbnīcām aicina dažādu prasmju lietpratēji. Namdaru darbnīca no Garkalnes dos iespēju iepazīt senās koka spēles, prasmes – zāģēt, mizot, dzīt, salikt un būvēt. Mākslinieces, skalu pinējas Ingas Kļavas, vadībā taps skaisti koka skalu ziedi, būs iespēja ieraudzīt pītos izstrādājumu. Mākslinieks, podnieks Andris Džiguns ļaus kokam skanēt, ievibrējot perkusiju skaņās. Par kokiem nepieciešams arī parūpēties, tādēļ talkā nāk arboristi. Matīsa Palsāna un Kārļa Kumsāra vadībā iepazīsim arboristu ekipējumu, paraugdemonstrējumus un kokaugu eksponātus ar interesantiem atradumu stāstiem. Ļaudonietis Andis Apsītis ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā ražo un piedāvā izcilus lokus, pasākuma ietvaros tos varēsim ieraudzīt un izmēģināt.

Visas dienas garumā LVM Kalsnavas arborētums aicinās uz interaktīvo izziņas telti, izstādi “Koku stāsti gaismai” un iespēju aktīvākai pastaigai, spēlējot spēli “Ģimenes rallijs”.

Apciemo LVM Kalsnavas arborētumu un pastaigu dārzā apvieno ar izziņas stacijām, iegūstot jaunu informāciju, apgūstot jaunas prasmes un pārbaudot sevi dažādos uzdevumos, lai atklātu, kas ir koku dabā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Konkurss – #TasteTheOceanContest
Konkurss – #TasteTheOceanContest

#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...

Balsojums par Eiropas Gada koku
Balsojums par Eiropas Gada koku

Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...

AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija pārņem Kurzemes ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā
Scandagra Latvia aicina bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā

Gaidot Scandagra Latvia 15 gadu jubileju, ikviens bērns un jaunietis vecumā...