, .
clearsky_night 22.5℃
Vārda dienu svin: Ausma, Inguna, Ingūna, Inguns, Ausmis

Liellopu gaļas iepirkumu cena septembrī Latvijā pieaugusi par 3,6%

LETA , 22-11-2021
Liellopu gaļas iepirkumu cena septembrī Latvijā pieaugusi par 3,6%

Latvijā govs liemeņa iepirkuma cena šogad septembrī salīdzinājumā ar augustu pieaugusi par 3,6%, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Govs liemeņa vidējā iepirkuma cena septembrī Latvijā bija 268,51 eiro par 100 kilogramiem. Vienlaikus govs liemeņa cena Latvijā septembrī bija par 19,2% mazāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), kur tā bija 332,4 eiro par 100 kilogramiem.

Savukārt buļļa liemeņa vidējā iepirkuma cena septembrī Latvijā bija 302,69 eiro par 100 kilogramiem. Vienlaikus buļļa liemeņa cena Latvijā septembrī bija par 24,3% mazāka nekā vidēji Eiropas Savienībā, kur tā bija 400,1 eiro par 100 kilogramiem. Kopumā Latvijā buļļa liemeņa cena septembrī, salīdzinājumā ar augustu, sarukusi par 4,3%.

Teles liemeņa iepirkuma cena Latvijā septembrī bija 272,7 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 33,1% mazāk nekā vidēji ES, kur teles liemenis maksāja vidēji 407,51 eiro par 100 kilogramiem. Teles liemeņa cena septembrī, salīdzinājumā ar augustu, Latvijā sarukusi par 7,3%.

Ministrijā norāda, ka ES ir samazinājusies liellopu gaļas ražošana, proti, salīdzinot šī gada septiņus mēnešus ar analogu periodu pirms gada, liellopu gaļas ražošana sarukusi par 1,2%. Tai pat laikā Latvijā liellopu gaļas ražošana attiecīgajā periodā ir pieaugusi par 4%.

Komentējot liellopu gaļas eksportu, ZM uzskaita, ka ES dzīvo lopu un liellopu gaļas eksports šī gada janvārī-augustā, salīdzinot ar 2020.gada analogu periodu, ir palielinājies par 4,9%, sasniedzot 473 000 tonnas.

Eksporta pieaugums vērojams uz vairākām valstīm, tajā skaitā uz Izraēlu dzīvo liellopu un gaļas eksports palielinājies par 27,5%, uz Ganu par 8,4%, bet uz Honkongu par 1,4%.

Tikmēr eksporta samazinājums konstatēts uz Alžīru, kur tas sasniedz 28,6%, kā arī uz Libānu, kur eksporta apjoms samazinājies par 18,9%.

Apkopotā informācija arī liecina, ka ES dzīvo lopu un liellopu gaļas imports šī gada astoņos mēnešos, salīdzinot ar 2020.gada astoņiem mēnešiem, ir samazinājies par 3,3%, sasniedzot 143 000 tonnas.

Cita starpā dzīvo liellopu un liellopu gaļas imports par 29% samazinājies no Jaunzēlandes, par 23% no Austrālijas, par 16% no Amerikas Savienotajām Valstīm, par 11% no Argentīnas, bet par 6,5% no Brazīlijas. Vienlaikus imports par 25% šī gada astoņos mēnešos palielinājies no Urugvajas, bet par 12% - no Šveices.

Līdztekus ZM atzīmē, ka kopumā vidējā liellopu gaļas cena no pērnā gada oktobra līdz šī gada septembrim, salīdzinot ar analogu periodu pirms gada, ES ir palielinājusies par 3,6%, bet Latvijā cena ir palielinājusies par 9,2%.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēslošanas līdzekļus turpmāk marķēs ar CE zīmi
Mēslošanas līdzekļus turpmāk marķēs ar CE zīmi

Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto kārtību...

Vebinārs: Grāmatvedības uzskaite un nodokļu piemērošana lauksaimniekiem
Vebinārs: Grāmatvedības uzskaite un nodokļu piemērošana lauksaimniekiem

Žurnāls “iFinanses” 7. jūlijā aicina uz vebināru “Grāmatvedības uzskaite un...

Barības piedevas cūku ēdināšanā
Barības piedevas cūku ēdināšanā

Mūsdienās antibiotiku lietošana Eiropas Savienībā un citās valstīs ir pilnī...

Atbalstu par pārraudzībā esošām vaislas sivēnmātēm šogad piešķirs trīs mēnešus agrāk
Atbalstu par pārraudzībā esošām vaislas sivēnmātēm šogad piešķirs trīs mēnešus agrāk

Lai pārraudzībā esošās cūkkopības saimniecības atbalstu par sivēnmātēm saņe...