Saimnieks LV
, .
partlycloudy_night 6℃
Vārda dienu svin: Armands, Armanda

Liellopu gaļas iepirkumu cena decembrī Latvijā pieaugusi par 2,7%

LETA , 15-02-2021
Liellopu gaļas iepirkumu cena decembrī Latvijā pieaugusi par 2,7%

Govs liemeņa iepirkuma cena Latvijā 2020.gada decembrī bija par 2,7% lielāka nekā novembrī, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Govs liemeņa vidējā iepirkuma cena decembrī bija 205,45 eiro par 100 kilogramiem. Vienlaikus govs liemeņa cena Latvijā decembrī bija par 22,9% mazāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), kur tā bija 266,43 eiro par 100 kilogramiem.

Buļļa liemeņa vidējā iepirkuma cena Latvijā pērn decembrī bija 238,05 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 0,5% vairāk nekā novembrī. Latvijā buļļa liemeņa iepirkuma cena bija vidēji par 34,3% mazāka nekā ES, kur buļļa liemenis decembrī maksāja vidēji 362,33 eiro par 100 kilogramiem.

Teles liemeņa iepirkuma cena Latvijā decembrī bija 217,67 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 41,3% mazāk nekā vidēji ES, kur teles liemenis decembrī maksāja vidēji 370,93 eiro par 100 kilogramiem.

Ministrijā norāda, ka vidējā liellopu gaļas cena periodā no 2020.gada janvāra līdz decembrim salīdzinājumā ar analogu periodu pirms gada ES ir sarukusi par 2,3%, bet Latvijā tā ir palielinājusies par 1,5%.

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Lopkopības prognozes ar mīnusa zīmi
Lopkopības prognozes ar mīnusa zīmi

Eiropas Komisijas martā publicētās lopkopības attīstības prognozes 2026. ga...

Kas jāņem vērā, ja piesakās EKO4?
Kas jāņem vērā, ja piesakās EKO4?

Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina lauksaimniekus, kuri piesakās atbalsta...

Līdz 30. aprīlim jāiesniedz ikgadējā deklarācija par fitosanitāro kontroli
Līdz 30. aprīlim jāiesniedz ikgadējā deklarācija par fitosanitāro kontroli

Profesionālo operatoru oficiālajā reģistrā reģistrētajiem stādaudzētājiem u...

Dīķis kā mazdārziņš. Padomi, sezonu uzsākot
Dīķis kā mazdārziņš. Padomi, sezonu uzsākot

Pēc sen nebijuši bargās ziemas ir atnācis pavasaris – ledus nokusis un situ...