, .
Vārda dienu svin: Konrāds, Sebastians

Liellopu audzētāju ieņēmumi trešajā ceturksnī bijuši par 5,2% zemāki nekā vidēji iepriekšējos trīs gados

LETA - 2020-10-21 10:22:37
Liellopu audzētāju ieņēmumi trešajā ceturksnī bijuši par 5,2% zemāki nekā vidēji iepriekšējos trīs gados

Liellopu audzēšanas nozares ražotāju kopējie ieņēmumi 2020.gada trešajā ceturksnī samazinājušies par 5,2% salīdzinājumā ar nozares ražotāju kopējiem ieņēmumiem attiecīgajos mēnešos vidēji iepriekšējos trijos gados, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kā aģentūrai LETA norādīja Zemkopības ministrijā (ZM), lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā, tostarp arī liellopu audzēšanas nozarē, manāma Covid-19 negatīvā ietekme, jo gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā (ES), gan Latvijai nozīmīgajos tirgos trešajās valstīs arvien tiek īstenoti dažādi pasākumi pandēmijas ierobežošanai, kas būtiski samazina pieprasījumu pēc produkcijas, jo īpaši no ēdināšanas un tūrisma nozarēm.

ZM atzīmēja, ka veiktie aprēķini par ieņēmumiem ļauj secināt, ka no šā gada jūlija līdz septembrim, salīdzinot ar iepriekšējo trīs gadu vidējo rādītāju šajā pašā periodā, samazinājušies nozares ražotāju ieņēmumi gan no liellopu eksporta, gan no realizācijas vietējā tirgū, tas ir, kaušanai.

Secināts arī, ka dzīvu liellopu eksportā vidējā eksporta cena bijusi par 14% zemāka, kamēr izvesto liellopu skaits bijis lielāks, taču ne pietiekami, lai kompensētu cenas kritumu un līdzsvarotu ražotāju ieņēmumus.

Tāpat ZM secināja, ka kaušanai Latvijas kautuvēs realizēto liellopu skaits un kopējais kautsvars no šā gada jūlija līdz septembrim bijis mazāks un, kaut arī vidējā iepirkuma cena (kautsvarā) bijusi par 1% augstāka, tas arī neļāva kompensēt ieņēmumu samazinājumu ražotājiem.

Aprēķinus ZM veica, balstoties uz Lauksaimniecības datu centra (LDC) un Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem par eksportētajiem un kautuvēs nokautajiem liellopiem, kā arī liellopu audzēšanas nozares sniegta reprezentatīva informācija par liellopu eksporta cenām.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem
LLKC veido tālmācības moduļus Ukrainas lauksaimniekiem

Nākamā gada pavasarī Ukrainas lauksaimniekiem būs pieejami trīs e-vides tāl...

Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus
Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus

Zemkopības ministrija (ZM) aicina iedzīvotājus, valsts un pašvaldību instit...