, .
cloudy 20.2℃
Vārda dienu svin: Līga

Lielākais agrodrons ienāk Latvijā

Aleksandrs KURJANS , 16-05-2023
Lielākais agrodrons ienāk Latvijā

SIA Aeronovus jau trešo gadu nodarbojas ar mazo un lielo agrodronu nozares attīstību Latvijā un pašlaik piedāvā plašu pakalpojumu klāstu: agrodronu izsmidzināšanas un kaisīšanas pakalpojumi, agrodronu integrācija saimniecībās, agrodronu pilotu apmācības un sezonas agromonitoringa pakalpojumi. Sadarbojamies ar apdrošināš anas kompānijām, jo, pateicoties mūsu aprīkojumam un datorprogrammatūrai, kas ļauj precīzi aprēķināt veldres un citu postījumu rezultātā radušos ražas zudumus, spējam nodrošināt augstvērtīgus pakalpojumus.

Agrodroni Latvijā
Atbilstoši Eiropas Savienības (ES) likumdošanai ar dronu drīkst smidzināt dažādus bioloģiskos produktus, mēslošanas līdzekļus un sēt sēklas, bet augu aizsardzības līdzekļu smidzināšana no droniem ir aizliegta. Pagaidām nav zināms, kad šos ierobežojumus varētu atcelt.

Bioloģiskie lauksaimnieki, kuri apsmidzina savus laukus ar traktortehnikas palīdzību, tehnoloģiskas sliedes dēļ zaudē 3 % no savas ražas. Atkarībā no produkcijas vērtības un gaidāmās ražas tie var būt pelņas zudumi no 20 līdz 50 EUR/ha. Agrodroni, protams, neatstāj sliedes un pozitīvi ietekmē kopējo augsnes stāvokli.

Latvijas tirgū agrodronus izplata SIA Agtech. Šogad jau ir pārdoti aptuveni 10 droni, un to iegādei bija iespēja piesaistīt Lauku atbalsta dienesta (LAD) atbalstu. Lai gan kaimiņvalstī Lietuvā nav iespējas saņemt atbalstu dronu iegādei, tomēr pērn pārdoti aptuveni 20 droni.

Informācija par agrodronu cenām ir pieejama LAD Tehnikas un iekārtu katalogā. Šobrīd ir iespējams pasūtīt XAG P40 dronu ar 20 l tvertni un XAG P100 – Eiropas tirgus flagmani ar 40 l tvertni. Modeļa XAG P40 ar 20 l tvertni cena ir 27 500 EUR
bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Šajā cenā ietilpst pilns aprīkojuma komplekts – drons, miglošanas modulis, kliedēšanas modulis, 3 akumulatori, 1 ģenerators ar lādētāju,...

 

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...

Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē
Fendt 700 Vario Gen7 – jauns etalons savā jaudas klasē

Par Fendt 700 Vario septīto paaudzi jeb Gen7 būs dzirdējis ikviens, kas kau...