Daži mēslošanas līdzekļi var tikt izmantoti sprāgstvielu izgatavošanai, tādēļ to aprite tiek stingri regulēta (Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu Nr. 2019/1148).
Atgādinām, ka saskaņā ar Mēslošanas līdzekļa aprites likuma 5. panta devīto daļu, tirgotājiem, kas tirgo šādus mēslošanas līdzekļus katru gadu Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD) līdz 31. janvārim jāsniedz informācija par iepriekšējā gadā pārdoto mēslošanas līdzekļu (kālija nitrāta, nātrija nitrāta, kalcija nitrāta, kalcija amonija nitrāta un amonija nitrāta) apjomu.
Mēslošanas līdzeklis – sprāgstvielu prekursors – ir kālija nitrāts, nātrija nitrāts, kalcija nitrāts, kalcija amonija nitrāts un tāds mēslošanas līdzeklis, kurā amonija nitrāta slāpekļa saturs ir 16% vai vairāk no mēslošanas līdzekļa masas.
Citas prasības, kas attiecas uz šādiem produktiem:
LauksaimniecībaValsts augu aizsardzības dienests (VAAD) ir noslēdzis plašu digitālo pakalp...
LauksaimniecībaValsts augu aizsardzības dienests (VAAD), veicot bakteriālās iedegas monito...
LauksaimniecībaLatvijā lietavas patlaban būtiski kavē graudaugu kulšanu, atzina aptaujātie...
LauksaimniecībaMazie un vidējie uzņēmumi un jaunuzņēmumi no Vidzemes un visas Latvijas aic...