, .
partlycloudy_night 6.3℃
Vārda dienu svin: Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

LIAA: Eksportējošiem uzņēmumiem jākoncentrējas uz ilgtermiņa plānošanu

LETA - 2020-08-21 16:16:57
LIAA: Eksportējošiem uzņēmumiem jākoncentrējas uz ilgtermiņa plānošanu

Viņš stāstīja, ka konkurētspējas veicināšanai ir piesaistīti 22,4 miljoni eiro, no kuriem 18,6 miljoni eiro ir uzņemējdarbības veicināšanai un 3,8 miljoni eiro - tūrisma attīstībai. Tāpat 10,8 miljoni eiro būs LIAA eksporta pakalpojumu pilnveidei un 7,8 miljoni eiro būs pieejami granta veidā. 

Viņš atklāja, ka starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programma paredz atbalstu eksporta pakalpojumu pasākumos, dalībai nozaru izstādēs ārvalstīs, tirdzniecības misijas vizītēs ar valsts amatpersonām un produktu attīstības novērtēšanai. 

Pēc Tālberga teiktā, atbalsts ir plānots arī Latvijas nozaru un komersantu mārketinga kampaņu veidošanai ārvalstīs, padziļinātu eksportu konsultāciju nodrošināšanai, kā arī digitālā mārketinga pakalpojuma atbalsta aktivitātēm ar mērķi veicināt uzņēmējdarbības izaugsmi. 

Tālbergs atzina, ka no piešķirtās naudas starptautiskās konkurētspējas veicināšanai paredzēts ieguldīt pētījumu nodrošināšanai nozaru vajadzībām, ārvalstu konsultantu, nozares ekspertu, pakalpojumu iepirkšanai, produktu testēšanai un jaunu eksporta tirgu apgūšanai. Tāpat finansējums paredzēts tiešsaistes hakatona rīkošanai. 

Kā stāstīja Tālbergs, lai saņemtu atbalstu starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programmā, pieteikumā jāiekļauj eksporta stratēģija un plāns. Finansējuma saņemšanai pieteikumā jābūt izklāstītām pamatotām aktivitātēm, kas ir vērstas uz ilgtermiņa plānošanu. Dalībnieki pieteikumu var iesniegt reizi kalendārajā gadā. 

Pieteikumus var iesniegt gan elektroniski - ar elektronisko parakstu -, sūtot uz e-pastu eksports@liaa.gov.lv, gan klātienē LIAA ēkā, Pērses ielā, Rīgā. Dalībnieku pieteikumu izskatīs 15 darba dienu laikā.

LETA jau ziņoja, ka starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programma piedāvā iespēju Latvijas uzņēmumiem iegūt papildus finansējumu tirgus izpētei, dalībai izstādēs, mārketinga pasākumiem ārvalstu tirgos, kā arī dažādām citām aktivitātēm. Kopumā šajā programmā pieejami 22,4 miljoni eiro.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sociālās apdrošināšanas iemaksas – visiem viena recepte neder
Sociālās apdrošināšanas iemaksas – visiem viena recepte neder

Lai nodrošinātu to, ka katrs iedzīvotājs ir sociāli apdrošināts, no 2021. g...

Bišu saimju skaita ziņošana uz 1. novembri
Bišu saimju skaita ziņošana uz 1. novembri

Atgādinām, ka saskaņā ar MK not. Nr.134 "Lauksaimniecības un akvakultūras d...

ES dalībvalstis vienojas par reformām kopējā lauksaimniecības politikā
ES dalībvalstis vienojas par reformām kopējā lauksaimniecības politikā

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri sarunās Luksemburgā vi...