, .
rain 6.3℃
Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

LBTU atklās Meža fakultātes Starpnozaru zinātnisko laboratoriju

LETA , 05-09-2022
LBTU atklās Meža fakultātes Starpnozaru zinātnisko laboratoriju

5.septembrī tiks atklāta Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža fakultātes (MF) Starpnozaru zinātniskā laboratorija, kas ir vienīgā šāda tipa būve un pētniecības institūcija Latvijā, informēja LBTU MF dekāns Linards Sisenis.

Pasākumā piedalīsies zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), LBTU rektore Irina Pilvere, LBTU Padomes priekšsēdētāja Laimdota Straujuma, ģenerāluzņēmēja - "ZAZA TIMBER Production SIA" valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un AS "Latvijas Finieris" padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis.

Jaunā laboratorija uzbūvēta blakus MF Kokapstrādes katedrai, kur atrodas arī Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts, un kalpos kā zināšanu pārneses tilts starp zinātni, izglītību un industriju.

Laboratorija vienlaikus būs ne vien vieta, kur īstenot pētniecību, bet arī izglītojošs centrs sabiedrībai - vieta, kur meža un saistītās nozares varēs sekmēt dialoga veidošanu ar sabiedrību.

Savukārt studentiem tā būs iespēju mācību procesā izmantot mūsdienīgās tehnoloģijas un inovācijas, bet mācībspēkiem strādāt vidē, kas sekmē jaunu ideju veidošanos un pilnveido kompetences.

Jau šoruden laboratorijā apmācības uzsāks vairāk nekā 300 būvinženieri un būvkonstruktori, kas apgūs koksnes izmantošanu būvkonstrukcijās Ekonomikas ministrijas pasūtījumā.

Jaunā ēka top kā paraugēka, lai pati būve būtu vislabākais stāsts par meža, koksnes un ar to saistīto resursu izmantošanu. Tās būvniecībā izmantoti mūsdienīgi, rūpnieciski izgatavoto konstruktīvie risinājumi, kas ir multiplicējami daudzos saimniecisko un rūpniecisko ēku projektos.

Ēkas kopējā platība ir 740 kvadrātmetri. Tā tika būvēta deviņus mēnešus un nodota ekspluatācija 2022.gada martā. Būvniecībā izmantoti 110 kubikmetri līmētu konstrukciju, 1900 kvadrātmetri rūpnieciski izgatavotu sienu un jumta koka rāmu paneļi. Savukārt ēkas apdarē izmantoti 7,7 kilometri apdares dēļu.

Būvobjekta izmaksas - 748 596 eiro. LBTU līdzfinansējums ir 5%, valsts finansējums - 14,25%, Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums - 80,75%.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Aktualizēts meža kokaudzētavu saraksts 2024. gadam
Aktualizēts meža kokaudzētavu saraksts 2024. gadam

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs sadarbībā ar Valsts meža dienestu (VMD...

Meža dienu vilnis pār Latviju
Meža dienu vilnis pār Latviju

Stiprs un kopts mežs ir sabiedrības dzīvotspējas un labklājības balsts gan ...

Medību noteikumu grozījumi
Medību noteikumu grozījumi

Ministru kabinets 12. martā apstiprinājis Zemkopības ministrijas sagatavoto...

Satversmes tiesa atceļ noteikumus par jaunāku koku ciršanu
Satversmes tiesa atceļ noteikumus par jaunāku koku ciršanu

8. aprīlī, Satversmes tiesa nolasīja lēmumu Latvijas vides organizāciju ier...