, .
lightrainshowers_day 16.1℃
Vārda dienu svin: Modra, Francis, Dmitrijs

Lauksaimnieks – youtuberis

Elīna Grase , 16-05-2023
Lauksaimnieks – youtuberis

Sociālie mediji sniedz lauksaimniekiem iespēju bez starpniekiem komunicēt gan ar lauksaimniekiem, gan plašāku sabiedrību un nodot tieši tādu vēstījumu, kādu lauksaimnieks vēlas. Sociālajos medijos lauksaimniecības niša strauji iekaro popularitāti, ievērojamu sekotāju skaita pieaugumu iegūstot tieši striktāko Covid ierobežojumu laikā. Viena no šādām sociālo mediju platformām ir Youtube.

Salīdzinājumā ar citām sociālo mediju platformām Youtube priekšrocība ir ilgāks publicētā lauksaimniecības satura vidējais kalpošanas laiks. Tas darbojas vairāk nekā meklētājprogramma, nevis sociālais tīkls. Agrimachinery Creators Report 2022 atklāj, ka Eiropā radītajam lauksaimniecības saturam Youtube platformā ir 5 miljoni abonentu ar 58 500 vidējo iesaisti (uzspiests Man patīk un kopīgošana).

Kāpēc lauksaimnieki izvēlas dalīties ar nozīmīgu savas dzīves daļu video formātā platformā Youtube? Iemesli ir dažādi. Vieni vēlas veidot kontaktu ar citiem, kas strādā šajā jomā, lai iegūtu kopienas sajūtu un saņemtu lauksaimnieku konsultācijas. Otri tā cenšas mazināt ilgo darba stundu vientulību. Citi vienkārši vēlas sniegt cilvēkiem ieskatu savā dzīvē. Taču viņi visi ietekmē un maina sabiedrības skatījumu uz lauksaimniecību un rosina novērtēt pārtikas izcelsmi.

Iedvesmojoties no DLG Lauksaimniecības influenceru balvas (DLG Agri Influencer Award), kas pirmo gadu tika pasniegta starptautiskajā profesionālās lopkopības izstādē EuroTier 2022, apkopoju dažus no pasaules veiksmīgākajiem lauksaimnieku kanāliem Youtube, kur viņi dalās ar savu ikdienas darbu, tehnikas demonstrējumiem un viedokli par aktuālām tēmām.

MN Millenial Farmer Amerikas Savienotās Valstis (ASV)
Cik abonentu?
Gandrīz 1 miljons.
Par ko ir kanāls? Zaks Džonsons (Zach Johnson) ir piektās paaudzes lauksaimnieks no Minesotas, ASV. Zaka mērķis ir kliedēt mītus par lauksaimniecību un pārtikas ražošanu. Viņš vēlas izveidot saikni starp lauksaimniekiem un patērētājiem, veicināt sadarbību un saskaņu starp visiem iesaistītajiem...

 

 

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
KUHN Vari-Master uzkarināmie arkli
KUHN Vari-Master uzkarināmie arkli

Daudzpusīgi, viegli regulējami un izturīgi arkli traktoriem ar jaudu no 65 ...

Annaburger universālais organisko mēslu izkliedētājs un ne tikai
Annaburger universālais organisko mēslu izkliedētājs un ne tikai

Daudzpusīgais Annaburger universālais organisko mēslu izkliedētājs ir piemē...

Sauszemes un jūras kalcija īpašību salīdzinājums optimālai izmantošanai lauksaimniecībā
Sauszemes un jūras kalcija īpašību salīdzinājums optimālai izmantošanai lauksaimniecībā

Katru sezonu saimnieks plāno augu maiņu, mēslošanu, augu aizsardzības līdze...

Kultūraugu slimību un kaitēkļu izplatības prognoze septembrim
Kultūraugu slimību un kaitēkļu izplatības prognoze septembrim

Šis gads ir ritējis ar dažādiem dabas sagādātiem pārsteigumiem un vilšanos ...