, .
clearsky_night 19.2℃
Vārda dienu svin: Ilvija, Marlēna, Ziedone

Latvijas Maiznieku biedrība aicina samazināt PVN likmi maizei līdz 5%

LETA , 20-01-2022
Latvijas Maiznieku biedrība aicina samazināt PVN likmi maizei līdz 5%

Latvijas Maiznieku biedrība saistībā ar strauji pieaugušajām enerģijas cenām aicina samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi maizei līdz 5%, aģentūrai LETA pavēstīja biedrības pārstāvji.

Biedrībā atzīmē, ka straujais elektroenerģijas, gāzes un degvielas cenu kāpums ir radījis vērā ņemamu ražošanas un piegādes izmaksu palielinājumu, sadārdzinot uzņēmumu produkciju. Taču 5% PVN likmes ieviešana maizes produktiem samazinātu to cenu par vismaz 15%.

"Sabiedrībā pieaugošais nabadzības risks, uzņēmumu ražošanas apmēru samazināšana vai pat slēgšana var radīt neatgriezeniskas sekas tautsaimniecībai, un tas noteikti nevarētu būt valsts interesēs. Šobrīd vēl ir iespēja rast risinājumus, kas būtu atbalsts visiem - gan iedzīvotājiem, gan ražotājiem. Viens no šādiem efektīviem instrumentiem, kas ir valdības un likumdevēju rokās, ir PVN likmes samazināšana vai pat atcelšana pārtikai," pauž biedrībā.

Latvijas Maiznieku biedrības un SIA "Dona" valdes priekšsēdētājs Kārlis Zemešs norāda, ka ir jādod iespēja cilvēkiem pēc iespējas samazināt izmaksas pamatpakalpojumiem un pamatproduktiem. "Pieļaujam, ka finansiālā situācija mājsaimniecībās ļoti drīz būs kritiska - mēs vēl nezinām, vai šoziem cilvēki spēs samaksāt par mājokli, par elektrību, gāzi un apkuri. Un vai pēc rēķinu apmaksas viņiem paliks pāri līdzekļi maizītei? Arī uzņēmumiem palielinās produktu ražošanas izmaksas un diezgan grūti paredzēt, kas vēl notiks līdz gada beigām," viņš min.

Arī SIA "Lāči" īpašnieks Normunds Skauģis atzīmē, ka maize nav un nedrīkst kļūt par luksus preci, kas pieejama vien turīgākajai iedzīvotāju daļai. 

Biedrībā norāda, ka PVN likmes samazināšana tostarp ļautu nodrošināt iedzīvotājiem mazākus tēriņus par pamatproduktiem, jo īpaši liels atbalsts tas būtu mazāk aizsargātajai sabiedrības daļai, kā arī tas būtu atbalsts vietējiem ražotājiem un lauksaimniekiem, kuri konkurē ar citu valstu piegādātājiem.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Linas Agro atklāj internetveikalu!
Linas Agro atklāj internetveikalu!

SIA “Linas Agro” paplašina savu darbību un, atklājot jaunu interneta veikal...

Pētījums: 39 % darbinieku prioritāte ir darba un privātās dzīves līdzsvars
Pētījums: 39 % darbinieku prioritāte ir darba un privātās dzīves līdzsvars

Latvijā vairums (63 %) aptaujāto darbinieku atzīst, ka viņu prioritāte karj...

Muzeju nakts pasākums Pētera Upīša Dārzkopības muzejā
Muzeju nakts pasākums Pētera Upīša Dārzkopības muzejā

Pētera Upīša Dārzkopības muzejs pirmo reizi muzeja pastāvēšanas vēsturē pie...

Izsludināts Zemkopības ministrijas konkurss “Sējējs 2022”
Izsludināts Zemkopības ministrijas konkurss “Sējējs 2022”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina pieteikt lauku saimniekus un uzņēmējus, j...