, .
cloudy 2.3℃
Vārda dienu svin: Lavīze, Luīze, Laila

Latvijas komanda startē EuroSkills 2023 konkursā Gdaņskā

Valsts izglītības attīstības aģentūra , 08-09-2023
Latvijas komanda startē EuroSkills 2023 konkursā Gdaņskā

SkillsLatvia komanda dalību jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2023 otrdien, 5. septembrī, sāka, iepazīstoties ar prasmju konkursu prasībām un turpmāko trīs dienu darba uzdevumiem, savukārt vakara izskaņā jaunie profesionāļi piedalījās krāšņajā EuroSkills2023 atklāšanas ceremonijā, pārstāvot valsti nāciju parādē.

Sagatavošanās dienā konkursanti iejutās savās darba vietās, iepazina konkursa uzdevumus un pieejamos rīkos, kā arī uzklausīja vērtīgus padomus no ekspertiem. Iepazīšanās posmam kopējais atvēlētais laiks bija astoņas stundas, un tajā jaunajiem profesionāļiem bija nepieciešams veikt arī noteiktus sagatavošanās darbus.

Renārs Gausiņš, Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis, kurš piedalās prasmju konkursā “Web tehnoloģijas”, dalās savās emocijās: “Šāda mēroga pasākumā esmu pirmo reizi, un tas tiešām ir iespaidīgi. Šodien bija nepieciešams veikt sagatavošanās darbus trijām konkursa dienām, piemēram, bija jāstrādā ar serveriem un vizuālo daļu. Saskāros arī ar dažiem izaicinājumiem, bet spēju tos atrisināt.”

Sagatavošanās diena sniedza jauniešiem arī iespēju gūt priekšstatu, ko var sagaidīt no konkursa dienām. Matīss Vaivods, Ogres tehnikuma absolvents un prasmju konkursa “Smago spēkratu tehnoloģijas” dalībnieks, uzskata, ka pirmā konkursa diena būs visizaicinošākā, bet panākumu atslēga būs spēja iekļauties ritmā. Vienlaikus, jaunieši ir pārliecināti par sevi un gatavi pierādīt savas prasmes: “Emociju ir daudz, ir arī uztraukums, tomēr esmu gatava iet uz priekšu un cīnīties par medaļu,” saka Jekaterina Jepifanova, Ogres tehnikuma absolvente, prasmju konkursa “Ēdienu gatavošana” dalībniece.

Starptautiskā jauno profesionāļu meistarības konkursa EuroSkills2023 sagatavošanās dienu noslēdza svinīga atklāšanas ceremonija, kur nāciju parādē 32 valstis pārstāvēja 576 konkursa dalībnieki, kuri sacentīsies par medaļām 42 prasmju konkursos.

Pasākuma dalībniekus un apmeklētājus sveica Teija Ripattila (Teija Ripattila), WorldSkills Europe valdes priekšsēdētāja, un prof. Pavels Požiteks (Paweł Poszytek), WorldSkills Poland oficiālais delegāts, Izglītības sistēmas attīstības fonda (FRSE) ģenerāldirektors. “Palīdzība jauniešiem attīstīt savas prasmes, lai sasniegtu pasaules līmeņa profesionālās izcilības standartu, ir pamatā visam, ko mēs darām WorldSkills Europe, jo mēs uzskatām, ka prasmes maina pasauli,” uzsvēra T. Ripattila. Ceremoniju papildināja globālās Skills kustības iepriekšējo dalībnieku pieredzes stāsti, kā arī mūzikas, gaismas un deju priekšnesumi.

Konkurss EuroSkills 2023 notiek Gdaņskā, Polijā, no 5. līdz 9. septembrim, un Latviju tajā pārstāv 9 konkursanti, kuri piedalās 8 prasmju konkursos.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Viedā trešdiena, 14. februāris
Viedā trešdiena, 14. februāris

14. februāri, plkst. 15.00, Zoom platformā...

Apbalvoti Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureāti
Apbalvoti Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs 2023” laureāti

7. decembrī, svinīgajā ceremonijā, klātesot Valsts prezidentam, Latvijas B...

Nogaršo Latviju Rīgā – Āgenskalna tirgū!
Nogaršo Latviju Rīgā – Āgenskalna tirgū!

Sestdien, 30.septembrī, Āgenskalna tirgū notiks zīmola "Novada garšas" sezo...

Lauksaimniecības lielpasākums "TRAKTORDIENA 2023" noslēgusies, tiekamies nākamgad - 29. jūnijā Tērvetē!
Lauksaimniecības lielpasākums "TRAKTORDIENA 2023" noslēgusies, tiekamies nākamgad - 29. jūnijā Tērvetē!

Divpadsmitais lauksaimniecības lielpasākums “Traktordiena 2023” norisinājās...